W Gliwicach trwają Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska kobiet w boksie. O czempionat walczą pięściarki z kilkunastu krajów. Przed nami najważniejsze walki!

Mistrzostwa rozpoczęły się 9 września. Na start 13. edycji imprezy zameldowało się ponad 200 zawodniczek, w tym 120 zagranicznych. Prestiżowa impreza ściągnęła do Gliwic znakomite bokserki. Na ringu można zobaczyć pięściarki m.in. z Kanady, Francji, Indii, Serbii, Niemiec, Rosji czy Somalii. Pośród polskich reprezentantek występuje także gliwicka delegacja. O tytuł mistrzowski będą walczyć Maria i Barbara Grabowskie oraz Karolina i Paulina Pawłowskie. Nie zabrakło również aktualnej mistrzyni Polski – Alexas Kubicki, reprezentującej Gliwicki Uczniowski Klub Sportowy CARBO.

Najważniejsze spotkania w hali widowiskowo- sportowej przy ul. Jasnej 31 przewidziano od od czwartku. Wtedy to rozpoczną się walki ćwierćfinałowe, a dzień później – półfinały. W sobotę, 15 września, zaplanowano finał mistrzostw. Panie spotkają się na ringu o godzinie 18.00.

Impreza jest objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice i dofinansowana z miejskiego budżetu

Info: gliwice.eu