Uczniowie ZSZ nr2 wzięli udział w konkursie…

0
723

Ogromne wyróżnienie spotkało dla uczniów klasy 3TE ZSZ nr 2 kształcących się na kierunku technik elektryk, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Energia Młodych” organizowanym przez firmę Energa z Gdańska.

Referat na temat „E-mobilność w mojej gminie. Wizja roku 2030” stworzony przez Artura Adamczyka, Adama Gandawskiego, Krzysztofa Zacherniaka został doceniony przez Jury konkursu.
W ramach referatu uczniowie mieli opisać wizję Knurowa w roku 2030 z położeniem szczególnego nacisku na pozyskiwanie energii z źródeł odnawialnych oraz wykorzystanie pojazdów napędzanych energią elektryczną. Uczniowie w pracy zawarli koncepcję wykorzystania energii geotermalnej do produkcji energii elektrycznej, „produkcję prądu” za pomocą materiałów piezoelektrycznych zamontowanych wzdłuż autostrady w formie paneli ochronnych, oraz pozyskiwanie energii z kolektorów zainstalowanych na budynkach użyteczności publicznej. W części dotyczącej pojazdów knurowski zespół zaproponował montaż darmowych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w pobliżu miejsc, które często odwiedzanych przez mieszkańców miasta takich jak: supermarkety, urzędy państwowe, szkoły i przedszkola. W efekcie wytężonej pracy powstało piętnasto stronicowe opracowanie, które zostało wysłane w marcu do oceny.

Na początku kwietnia okazało się, że praca uczniów ZSZ nr 2 została nagrodzona wyróżnieniem.
W nagrodę uczniowie wzięli udział w wycieczce do Gdańska. W stolicy województwa pomorskiego uczniowie mieli możliwość zwiedzenia farm wiatrowych oraz elektrowni wodnej. Na zakończenie wycieczki uczniowie przyglądali się dyskusji, która odbyła się w etapie finałowym konkursu „Energia Młodych”. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie nie pójdzie na marne i w przyszłym roku uczniowie znowu wybiorą się do Gdańska – tym razem jako zwycięzcy.

Info : https://www.facebook.com/Zesp%C3%B3%C5%82-Szk%C3%B3%C5%82-Zawodowych-nr-2-w-Knurowie-117702014973590/