Sport i rekreacja

TKKF Szczygłowice – Albion Team Rybnik 3:1

Otwarcie sezonu dla seniorów TKKF-u Szczygłowice było bardzo udane. W pierwszym meczu Rybnickiej ALPS seniorzy wygrali 3:1 z Albion Teamem z Rybnika i zainkasowali cenne 3 punkty!

Pierwszy set w wykonaniu naszych siatkarzy był zdecydowanie najlepszy – mało błędów własnych, wysoka skuteczność w ataku i liczne błędy rywali pozwoliły wygrać 25:18. W drugiej partii gra TKKF-u nieco się posypała, ale rywale nie potrafili wykorzystać naszej słabszej gry i również wygraliśmy – 25:22.

Kryzys przyszedł w secie trzecim – słabe przyjęcie, kilka zepsutych zagrywek i dobra gra w obronie i bloku Albion Teamu pozwoliły im wyjść na 6-punktowe prowadzenie. Pogoń w wykonaniu TKKF-u była fascynująca, ale ostatecznie to ekipa z Rybnika wygrała 25:23. Początek seta numer cztery nie był łatwy – rywale prowadzili nawet 4-ema punktami, jednak trudna zagrywka, dobra praca w obronie oraz cwaniactwo na siatce pozwoliło obrobić straty i wypracować przewagę, którą zespół utrzymał do końca.

Wygrał zespół i całej drużynie należą się brawa, jednak na indywidualne wyróżnienie zasłużył nowy nabytek – Artur Hanak. Nasz przyjmujący był liderem w ataku i kilka razy zapunktował blokiem i zagrywką. Debiut w roli kapitana zaliczył Łukasz Półchłopek i ze swoich zadań „lidera” wywiązał się co najmniej nieźle.

TKKF Szczygłowice – Albion Team 3:1
(25:15, 25:22, 23:25, 25:18)

TKKF: Cuber G., Smyczek, Półchłopek, Hanak, Słabisz, Błaszczuk, Piekielnik (libero) oraz Gilga, Niesler, Kaczor, Kiseła i Cuber T.