KnurówSport i rekreacja

TKKF Szczygłowice: Zawodnicy zdobyli 14 medali na Mitingu Pływackim w Zabrzu !

Z tygodnia na tydzień coraz lepiej prezentują się pływacy TKKF Szczygłowice, tym razem 3 kwietnia w Zabrzu na tamtejszym Mitingu Pływackim zdobyli 14 medali (6 złotych, 5 srebrnych, 3 brązowe).

Dwukrotnym złotym medalistą został Jakub Łowicki, poza nim dwukrotnie na podium stanęły również Karolina Krystek (złoty i srebrny medal), Emilia Jakubiec (złoty i srebrny medal), Agata Puk (2 srebrne medale), Maria Trela (srebrny i brązowy medal).

Po jednym medalu dodali Maks Ponichtera (złoto), Emilia Wysogląd (złoto), Edyta Linowska (brąz) oraz Nadia Kozdroń (brąz).

Niezmiernie cieszy fakt zdobycia medali na pierwszych swoich zawodach nowego narybku TKKF Szczygłowice Emilii Wysogląd oraz Edyty Linowskiej, warto odnotować również fakt, iż najmłodszymi uczestnikami zawodów byli Antoni Trela oraz Wojciech Biernat.

Na zabrzańskiej pływalni zaprezentowały się jeszcze Oliwia Szłapak, Karolina Wysogląd, Marta Chylaszek i Lena Grzybowska.

Dzięki tak dużej zdobyczy medalowej klub TKKF Szczygłowice został sklasyfikowany na 4 miejsce w klasyfikacji medalowej, w której ujęto 21 klubów.