TG Sokół Knurów jest oficjalnym koordynatorem akcji „Rodacy Bohaterom”

0
111
Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” Knurów jest oficjalnym koordynatorem akcji „Rodacy Bohaterom”.
Dary można składać w Knurowie na ul. Szpitalnej 23a, Daweld-Sklep BHP lub zapraszamy do kontaktu pod nr. tel. 536778585
Zbierają oni m.in.: żywność z długimi terminami przydatności (konserwy, kasze, makarony, słodycze, cukier, herbaty, kawy, oleje itp.).
Poniżej można się zapoznać z opisem akcji, do której zachęcamy wszystkich, którzy chcą wesprzeć zbiórkę.
„Rodacy Bohaterom to program stworzony w 2010 roku przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, dzięki spotkaniu z płk. Weroniką Sebastianowicz, Prezes Stowarzyszenia Żołnierzy AK na Białorusi. Zaczynaliśmy od zbiorki darów na Święta pod nazwą “Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”. Obecnie Rodacy Bohaterom to obok zbiórki darów dla weteranów, także szeroki obszar edukacji historycznej, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami…

Rodacy Bohaterom – Edycja 2020/2021
Szanowni Państwo,
bieżąca edycja akcji Rodacy Bohaterom będzie inna, niż poprzednie. Głównym powodem zmian jest przede wszystkim epidemia COVID-19.
Pierwszą z nowości jest szybszy start akcji – w tym roku ruszyliśmy oficjalnie 15 października, miesiąc wcześniej, niż zwykle. Potrzebowaliśmy jeszcze kilku dni na ostatnie konsultacje z koordynatorami akcji z całej Polski, by dopiąć najmniejsze szczegóły, przy dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Chcemy mieć więcej czasu na zorganizowanie wsparcia dla polskich środowisk na wschodzie, w obecnej sytuacji może być to bardziej skomplikowane.
Zmieniamy także formułę kartek z życzeniami. Chcielibyśmy, by nie były one kierowane z okazji Świąt Bożego Narodzenia, czy Wielkanocy, lecz jako ogólne życzenia i wsparcie dla Polaków. W czasie pandemii co chwila następują zamknięcia i otwarcia granic. Istnieje możliwość, że dary zebrane przed świętami trafią do odbiorców np. dopiero w lutym, czy styczniu. Stąd nasza decyzja o zmianie tego najważniejszego elementu każdej paczki.
Obserwując rozwój sytuacji w kraju mamy świadomość, że skuteczność zbiórki żywności może zostać znacząco ograniczona. Możemy także napotkać wspomniane wcześniej problemy, związane z zamknięciem granic. Dlatego prosimy o szczególne zwrócenie uwagi na zbiórkę finansową. Dzięki uzyskanym środkom będziemy mogli albo dokupić brakującą żywność do paczek, albo przekazać pieniądze bezpośrednio dla polskich środowisk na Kresach, co już z sukcesem czyniliśmy w tym roku (pomagając Polakom na Białorusi i Ukrainie).
Niestety jest wiele niewiadomych, czynników, które na bieżąco będą wpływać na kształt akcji Rodacy Bohaterom. Nie chcemy jednak, mimo tych trudnych warunków, rezygnować z wspierania Kombatantów i naszych Rodaków, zarówno na Kresach, jak i w Polsce.
Liczymy mocno na Państwa wsparcie!
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz przyłączenia się do naszej akcji.”
Zbieramy na:
– dary dla Kombatantów
– opiekę socjalną i zdrowotną dla Kombatantów
– transport paczek na Kresy
– renowację polskich miejsc pamięci
Wpłać dowolną darowiznę na konto akcji
Stowarzyszenie Odra-Niemen
Bank PKO BP
nr konta: 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308
Z dopiskiem RODACY-BOHATEROM
Dla wpłat z zagranicy : SWIFT – BPKOPLPW
Info: TG Sokół

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here