GliwiceInformacjeSport i rekreacja

Tauron GTK Gliwice vs Trefl Sopot 82:92 – 5 kolejka Energia Basket Ligi

W środowy wieczór w inauguracyjnym spotkaniu 5 kolejki Energia Basket Ligi w gliwickiej Hali Mała Arena spotkały się zespoły Tauron GTK Gliwice i Trefla Sopot. Było to spotkanie trzeciej defensywy ligi (GTK) z drugim atakiem ligi. Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości po dwóch „trójkach” Garretta Nevels’a.

Miejscowi odpowiedzieli rzutami zza łuku Filipa Puta i Terrance’a Fergusona. W 6 minucie meczu wszedł na parkiet i zadebiutował w barwach Tauron GTK Gliwice Earl Jerrod Rowland. Obie drużyny zagrały tę część meczu na bardzo wysokim procencie celności rzutów, nie pozwalając rywalom na odskoczenie na większą ilość punktów. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem gliwiczan 29:27. Druga kwarta w wykonaniu obu drużyn to zacięta gra punkt za punkt i nieustanne zmiany prowadzenia. O zaciętości tej części gry mówi m.in. fakt że w pierwszych 20 minutach spotkania 10 krotnie na tablicy widniał wynik remisowy i aż 9 krotnie zmieniało się prowadzenie. Do szatni w nieco lepszych nastrojach udawali się koszykarze gości, którzy w samej końcówce osiągnęli minimalną przewagę i prowadzili 51:47. Niestety po przerwie lepiej w mecz weszli gracze Trefla, którzy po kilku rzutach za trzy punkty oraz bardzo dobrej grze na „deskach” już w połowie trzeciej kwarty odskoczyli na 9 punktów przewagi. Kolejnych 5 minut zawodnicy z Gliwic przegrywają 3:8 i po trzech kwartach na tablicy widniał wynik 57:71. Ostatnia kwarta to spokojna, kontrolowana gra zespołu z Sopotu, który podobnie jak to było w pierwszej połowie odpowiadał punktami na punkty gospodarzy. Miejscowi dzięki agresywnej obronie oraz dobrej grze w ataku odrobili nieco straty wygrywając tę część spotkania 25:21 lecz nie wystarczyło to na osiągnięcie zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem 82:92.

Tauron GTK: Troy Franklin Jr. 11 (3×3), Szymon Ryżek 7 (1×3), Terrance Ferguson 15 (1×3), Filip Put 14 (2×3), Kamari Murphy 20 (10 zb.) – Earl Jerrod Rowland 5, Jure Skifić 4, Aleksander Busz 3 (1×3), Mateusz Szlachetka 3 (7 as.). Trener Maroš Kováčik.

Trefl: Cameron Wells 6, Garrett Nevels 19 (3×3), Michał Kolenda 24 (5×3), Jarosław Zyskowski 15 (2×3), Wesley Gordon 8 (11 zb.) – Rolands Freimanis 11 (1×3), Glynn Watson 9 (1×3), Andrzej Puta, Błażej Kulikowski. Trener Żan Tabak.

materiał: Mariusz Baron