InformacjeKnurówSport i rekreacja

Tarnowskie Góry/Knurów: Przemysław Czapla wicemistrzem Śląska we Wspinaczce Sportowej

Przemysław Czapla z Knurowa startował wczoraj w Mistrzostwach Śląska we Wspinaczce Sportowej w kategorii na Prowadzenie i starał się obronić tytuł wicemistrza Śląska. Do zawodów przystąpiło aż około 150 zawodników ze Śląska! Przemek dzielnie walczył w eliminacjach pokonując obie trasy i wchodząc do finału z pierwszego miejsca. Finałowa droga była wyjątkowo trudna i ukończyło ją tylko dwóch zawodników – w tym Przemek. O złocie zatem musiał decydować czas przejścia drogi. Przemek z czasem 5min 18sekund minął się ze złotym medalem o kilka sekund, ale zasłużenie wywalczył Wicemistrzostwo Śląska w Prowadzeniu (na trudność) i obronił tytuł sprzed roku co jest nie lada wyczynem!

Sukcesem może się poszczycić również tato, a zarazem trener Przemka. Radosław Czapla – trener klubu GTW Gliwice ćwiczy 12 osobową grupę zaawansowaną i kolejny rok z rzędu jego zawodnicy sięgają po medale. W tym roku oprócz Przemka wicemistrzostw Śląska otrzymał również Dominik Kostrzewiński z Gierałtowic w kategorii Młodzicy!

– „Sekcja GTW Gliwice trenuje na ściankach w Gierałtowicach, Gliwicach, Bytomiu i Katowicach. Trochę żałuję, że jako trener nie mam możliwości treningu w Knurowie, zwłaszcza że sekcja składa się z wielu mieszkańców naszego miasta, którzy często zdobywają wiele tytułów, a zainteresowanie wspinaniem jest ogromne, nie mówiąc już o walorach rehabilitacyjnych tego sportu. Wiele dzieci jest kierowanych przez lekarzy na wspinaczkę jako rehabilitację w związku z rożnymi problemami zdrowotnymi ponieważ jest to świetny sport ogólnorozwojowy działający do tego na wszystkie części ciała oraz psychikę” – mówi Radosław Czapla – „Może kiedyś doczekamy się ścianki wspinaczkowej w Knurowie bo wszystkie tego typu obiekty na Śląsku są pełne po brzegi, a dzieci na sekcję zapisują się w długie kolejki. Nawet powyżej roku czasu oczekiwania nam miejsce” – dodaje.

Info: Radosław Czapla