Świąteczny jarmark na gliwickim Rynku

0
1008

Boże Narodzenie coraz bliżej – to znak, że wkrótce rozpocznie się świąteczny jarmark na gliwickim Rynku. W sercu starówki będzie można kupić choinkowe ozdoby i smakołyki. Zaplanowano także kilka specjalnych atrakcji.

Otwarcie jarmarku odbędzie się 6 grudnia. Dokona go oczywiście Święty Mikołaj, który spotka się z małymi gliwiczanami. Od godz. 16.00 do 19.00 na Rynku będą także pokazy tańca, występy cyrkowe, zimowe konkursy i koncert Hani Malaciny-Karpiel z kapelą góralską.

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie otwarty codziennie między godz. 12.00 a 18.00, aż do 22 grudnia. Na stoiskach kupieckich będzie można znaleźć upominki pod choinkę, bożonarodzeniowe dekoracje i zimowe smakołyki. Przy Ratuszu pojawi się także – jak co roku – tradycyjna stajenka betlejemska.

Bożonarodzeniowy klimat i przedświąteczne zakupy to nie wszystko, co oferuje Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Podczas dwóch grudniowych weekendów, 9–10 i 16–17, na Rynku zaplanowano specjalne atrakcje. Między godz. 16.00 a 19.00 będzie można zobaczyć między innymi pokazy tańca laserowego, widowiskowe eksperymenty chemiczne, interaktywny spektakl „Renifer i Bałwanek atakują Gliwice” oraz iluzjonistyczne show Piotra Viniciego. Nie zabraknie także koncertów, w tym finałowego (17 grudnia, godz. 18.30) występu uczestników programu „The Voice of Poland”: Katarzyny Dereń, Małgorzaty Nakoniecznej, Arka Kłusowskiego i Ernesta Staniaszka.

Wstęp na Jarmark Bożonarodzeniowy i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Organizatorem imprezy jest Miasto Gliwice.

Info: gliwice.eu