Czerwionka-LeszczynyStarostwo Rybnik

Starostwo Rybnik: Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

👉 Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

👉 25 kwietnia br. w parku przy ul. Chrobrego odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Rybniku wraz z Rybnickim Sztabem Ratownictwa oraz Ochotniczą Strażą Pożarną Rybnik – Niewiadom.
👉 Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane są dla uczniów szkół średnich.
Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.
W tegorocznych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK udział wzięło 5 drużyn:
1. Zespół Szkół nr 5 i. Józefa Rymera w Rybniku
2. Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku
3. Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku
4. Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku
5. Zespół Szkół w Czerwionce-Leszczynach
👉 Uczniowie musieli udzielić pierwszej pomocy ofiarom przeróżnych zdarzeń losowych na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw scenek a także dodatkowo zmierzyć się zadaniem sprawnościowym, które polegało na przejściu toru przeszkód z rannym na noszach.
👉 Poza scenkami pozoracyjnymi, uczestnicy musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym.
Zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach,
II miejsce zajął Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku a na III miejscu uplasował się Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.
👉 Drużyna Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach będzie reprezentować Rybnik na Mistrzostwach Okręgowych, które odbędą się 20 maja br. na terenie Zabrza.
👉 Nagrody i upominki dla drużyn zostały zakupione przez Polski Czerwony Krzyż oraz przekazane przez Starostwo Powiatowe w Rybniku i Urząd Miasta Rybnika.