Czerwionka-LeszczynyNewsySport i rekreacja

Stanowice: Bieg Po Moczkę i Makówki

Stanowice:

Bieg Po Moczkę i Makówki

  Kolejna edycja Biegu Po Moczkę i Makówki odbyła się na terenie Stanowic. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Luxtorpeda, które kojarzy się z działalnością typowo sportową. Aktywizują oni dzieci i młodzież do wspólnego ruchu, biegają i morsują. Nie jest Im obce, życie w kategorii „fit”

  9. edycja biegu obfitowała w bogate artystyczne wręcz wynurzenia jeżeli chodzi o pomysłowość uczestników. To nie tylko bieg na 5 czy 10 km ( kółko 2,5 km – każdy mógł zakończyć po dowolnie przebytym odcinku), ale również sztuka pokazania się od strony pomysłowości w przebraniu.

  Dobra zabawa, miła atmosfera i pomysłowość, to z pewnością argumenty, które przyciągają do udziału uczestników a mieszkańców i sympatyków, do czynnego kibicowania. W tym roku ilość uczestników nie była zatrważająca i najwyższa,ale osiągnęła 220 osób, co też zdaniem Organizatorów, jest wynikiem nie małym.

  Z pewnością tegorocznym hitem okazała się poruszająca makieta czołgu – Rudy 102 wraz z nieśmiertelną wręcz załogą, której głównym punktem, tak jak w filmowym oryginale, był owczarek niemiecki.

 Nie przejdziemy również obojętnie obok mobilnego konfesjonału, który wraz z księdzem, pomagał w uzyskaniu rozgrzeszenia i otrzymaniu odpowiedniej do występków – pokuty. Wierni, chętni mogli poddać się czynności „spowiedzi” na całej trasie biegu.

 Miłą dla oka była również „biegnąca” wieżyczka z królewną, pajacyki, baby jagi, ratownik górniczy, wszelkie zoologiczne przebrania milusińskich 🙂

  Nie zabrakło degustacji tytułowej Moczki i Makówek po zakończonym biegu.

Z roku na rok uczestnicy stawiają niebezpiecznie wysoko poprzeczkę, także już z niecierpliwością czekamy na kolejną Jubileuszową X. edycje.

ps.

Organizatorom serdecznie gratulujemy!

⬇️⬇️⬇️