Dnia 02 lutego w Mikołowie na hali miejscowego MOSiR-u odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w K1 federacji WKF (World Kickboxing Federation).

Do turnieju Spartan Knurów zgłosił 5 naszych zawodników: Kevin Truss, Karolina Musiolik, Szymon Prajsnar, Justyna Długosz, Małgorzata Tkocz. Niestety dwie nasze zawodniczki Małgorzata Tkocz, jak również Justyna Długosz, które były mocno przygotowane do tych zawodów, nie miały przeciwniczek.

Do zmagań o cenne trofea wystartowali Kevin, Karolina i Szymon. Wszyscy nie zawiedli i pewnie wygrali swoje walki eliminacyjne, dochodząc do finałów w swoich kategoriach wagowych. Kevin Truss wygrał w drugiej rundzie przez K.O z zawodnikiem z Rywala Gliwice. Karolina pewnie na punkty wygrała z zawodniczką z Kielc

. Szymon skrzyżował rękawice z zawodnikiem z Kodokan Gliwice i już w drugiej rundzie posłał swojego rywala na deski, ostatecznie wygrywając decyzją sędziów.

Pierwszą walkę finałową Międzynarodowych Mistrzostw Polski, stoczyła Karolina Musiolik, która przegrała z bardziej doświadczoną zawodniczką z klubu z Oświęcimia i ostatecznie zdobyła srebrny medal.

Do kolejnej walki finałowej wyszedł Szymon Prajsnar, który po dłuższej przerwie wznowił treningi. W ringu czekał na niego doświadczony zawodnik oraz aktualny Mistrz Świata Patryk Herdzika z klubu za miedzy Fight Club Knurów.

Po bardzo dobrym i zaciętym pojedynku sędziowie orzekli zwycięstwo przeciwnika.

Do ostatniej walki finałowej tego dnia wyszedł bardzo zdeterminowany Kevin Truss bowiem wiedział, że czeka na niego bardzo dobry zawodnik z dużą ilością walk na koncie Matusz Furman z Zielonej Góry.

Kevin nie pozostawił złudzeń, że pomimo krótkiego stażu treningowego oraz małego doświadczenia ma talent.

Wygrał na punkty i został Mistrzem Polski.

Ostatecznie turniej zakończyliśmy z jednym złotym medalem i mistrzowskim pasem wywalczonym przez Kevina, który tego dnia był nie do zatrzymania oraz dwoma srebrnymi medalami. 

Udany wyjazd, gdzie każdy z naszych startujących wojowników pokazał technikę i charakter, w pełni zasługując na podium.

Gratulujemy !!!

Info: Spartan Knurów