Skierniewice/Knurów: WYSTEMP z dwunastym wynikiem na Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym

Martyna Wystemp reprezentująca barwy UKS Eugen Knurów z łącznym wynikiem 375kg zajęła dwunaste miejsce podczas Mistrzostw Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbywają się w Skierniewicach.

Wystemp w przysiadzie zaliczyła dwa podejścia (137,5kg, 140kg, próba spalona: 142,5kg). Podobnie było w wyciskaniu sztangi leżąc (67,5kg, 70kg, próba spalona: 72,5kg), zaś w martwym ciągu Martyna Wystemp zaliczyła wszystkie trzy próby (150kg, 160kg i 165kg). Zawodniczka UKS Eugen Knurów startowała w kategorii Junior -63kg.

Warto dodać, że dla Martyny Wystemp udział Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym był debiutem na arenie międzynarodowej.

Przypomnijmy, w piątek Justyna Pietrykowska z UKS Eugen Knurów zajęła czwarte miejsce w łącznej klasyfikacji Trójboju Siłowym Klasycznym w kategorii SubJunior -76kg, ale w wyciskaniu sztangi leżąc osiągnęła drugi rezultat i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy.