Ciekawostki z ...InformacjeKnurów

Siedlce/Knurów: Klaudia Wysztygiel popisała się nietuzinkową wiedzą

W piątek, 7 czerwca w siedzibie Akademii Nauk Stosowanych Mazovia w Siedlcach odbyła się III Olimpiada Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Badań Fizykalnych i Chorób Cywilizacyjnych. Bardzo dobrze zaprezentowała się w niej Klaudia Wysztygiel z Knurowa, która zajęła drugie miejsce!

Knurowianka musiała przebrnąć przez trzy etapy, by móc znaleźć się na podium. Pierwszy z nich odbywał się on-line, zaś następne stacjonarnie w Siedlcach. Łącznie Klaudia Wysztygiel odpowiedziała na ponad 100 pytań, by w ostatnim etapie przeprowadzić badanie podmiotowe oraz przedmiotowe na podstawie opisu przypadku. To pozwoliło mieszkance Knurowa uplasować się na drugiej pozycji.

„Udział w olimpiadzie i etap przygotowań były dla mnie dużą przyjemnością i okazją do pogłębienia wiedzy. Jestem ogromną entuzjastką kształcenia pielęgniarek i studentek pielęgniarstwa w zakresie badań fizykalnych. Ta niezwykle ważna umiejętność, nie tylko podnosi prestiż naszego zawodu, ale także pozwala zapewnić pacjentom wysokiej jakości opiekę medyczną” – mówi Klaudia Wysztygiel – „Często to pielęgniarki są pierwszymi osobami, które mają kontakt z pacjentem. Zdolność do przeprowadzenia wstępnej oceny jego stanu zdrowia może pomóc szybko zidentyfikować potencjalne problemy, co z kolei pozwala na szybsze podjęcie odpowiednich działań medycznych. Regularnie wykonywane badania fizykalne są również pomocne w monitorowaniu zmian – poprawy lub pogorszenia – stanu zdrowia pacjenta, co jest kluczowe w dostosowaniu planu opieki do jego potrzeb. Pielęgniarka ze stetoskopem to obraz, który dawniej niektórym wydawał się abstrakcyjny, dziś powinien stać się oczekiwaną normą. Dlatego zachęcam moje koleżanki i kolegów do rozwoju oraz nabycia lub poszerzenia niezwykle ważnej umiejętności wykonywania badań fizykalnych” – dodaje.

Organizatorem wydarzenia była Akademia Nauk Stosowanych Mazovia w partnerstwie z PZWL Wydawnictwo Lekarskie oraz Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych Regionu Siedleckiego.

Fot. Klaudia Wysztygiel FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *