Rybnik: PRACE PRZY DRODZE REGIONALNEJ

0
189

Rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 935, w rejonie węzła Wodzisławskiego Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna.

 

Prowadzone prace nie będą powodować utrudnień w ruchu.  Rybnickie Służby  Komunalne wykonują roboty we własnym zakresie. Jednostka zakupiła materiały do zabudowy kanalizacji i sieci elektrycznej oraz wynajęła nadzory branżowe. Aktualnie prowadzone są roboty ziemne, związane z zabudową kanalizacji deszczowej przy nowo budowanym odcinku drogi.

Roboty związane z przebudową – droga dojazdowa na zaplecze, ogrodzenie zaplecza, kanalizacja deszczowa i sanitarna, oświetlenie, przyłącze wodociągowe i elektryczne –  mamy zamiar zakończyć późną jesienią 2021. Około września chcemy ogłosić przetarg na budowę magazynu soli –  realny przewidywany termin realizacji to połowa 2022 roku – informują Rybnickie Służby Komunalne.

Zgodnie z przyjętymi założeniami, na terenie zaplecza stanie magazyn soli o pojemności tysiąca ton (zbiornik o podobnych gabarytach jak ten, który znajduje się na terenie RSK) oraz duży silos. Lokalizacja w tym miejscu pozwoli kierowcom pługopiaskarek ładować sól na trasie, bez konieczności wracania do bazy RSK.

info: rybnik.eu

Fot. A. Skupień