InformacjeKronika policyjnaRegionRybnik

Rybnik: Potrącenie 69-latki na oznakowanym przejściu dla pieszych

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Gliwickiej w Rybniku. 33-letni kierujący fordem, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrącił 69-letnią mieszkankę miasta, która z obrażeniami trafiła do szpitala. Mundurowi apelują o szczególną ostrożność oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego! Pamiętajmy, że każdy z nas swoim zachowaniem ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 21:20 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku na ulicy Gliwickiej. Kierujący fordem 33-latek, jadąc w kierunku Ronda Gliwickiego, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej z lewej na prawą stronę jezdni 69-letnią mieszkankę Rybnika. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala. Śledczy prowadzą postępowanie przygotowawcze w tej sprawie.

W związku z panującymi obecnie warunkami drogowymi oraz szybciej zapadającym zmrokiem i ograniczoną widocznością, bądźmy ostrożni na drogach. Pamiętajmy, że w przypadku wystąpienia opadów śniegu, czy deszczu, droga hamowania samochodu znacznie się wydłuża. Bądźmy szczególnie ostrożni w okolicy przejść dla pieszych – to właśnie piesi są najbardziej narażeni na wypadki, które mogą skończyć się tragicznie. Gdy zbliżamy się do przejścia dla pieszych – zwolnijmy!

Policjanci apelują również do pieszych, by kierowali się zasadą ograniczonego zaufania – mimo pierwszeństwa na przejściu, upewnijmy się, czy możemy to zrobić bezpiecznie. Zachęcamy również do stosowania elementów odblaskowych – również w miejscach nie wymaganych przepisami. Dzięki nim, jako piesi będziemy widoczni dla kierujących z dużej odległości, nawet podczas złej pogody, czy zmroku. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy głównie od nas!

Pamiętajmy, że każdy z nas swoim zachowaniem ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Info: Policja Rybnik