Rybnik: Potrącenie 11-latki na oznakowanym przejściu dla pieszych

0
419

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj na ulicy Mikołowskiej w Rybniku. 54-letnia kierująca peugeotem, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 11-letnią mieszkankę powiatu rybnickiego, która z obrażeniami trafiła do szpitala. Mundurowi apelują o szczególną ostrożność oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego!

Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 07.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rybniku przy ulicy Mikołowskiej. Kierująca peugeotem jadąc w kierunku Czerwionki – Leszczyn, 54-letnia kobieta, nie zachowała ostrożności i potrąciła przechodzącą ze strony lewej na prawą 11-latkę. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok, a widoczność ze względu na panujące warunki atmosferyczne jest zdecydowanie gorsza. Używanie elementów odblaskowych może nawet uratować życie, gdyż pieszy widoczny z daleka daje kierującemu samochodem czas na odpowiednią reakcję.

Pamiętajmy również o tym, że poranne przymrozki i śliska nawierzchnia wydłużają drogę hamowania. Zadbajmy również o to, aby szyby w naszym samochodzie były dokładnie  odszronione. Niestety często zdarza się tak, że zaszronione są wszystkie szyby, a przednia jest odśnieżona tylko w niewielkiej części.

Taka sytuacja, w połączeniu ze złymi warunkami atmosferycznymi, może mieć tragiczne skutki. Kierowca takiego pojazdu nie ma możliwości dostrzeżenia pieszego, nawet w pełnym świetle, nie widząc też dobrze innych pojazdów. Porusza się na wyczucie, zagrażając wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Często też podczas jazdy z takiego samochodu odpadają kawałki lodu czy śniegu upadając potem na jadące za nim pojazdy, powodując uszkodzenia szyb lub zmuszając kierujących do gwałtownego hamowania.

Pamiętajmy, że każdy z nas swoim zachowaniem ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mogli bezpiecznie dotrzeć do  celu podróży.

info: KMP Rybnik