InformacjeKronika policyjnaRegionRybnik

Rybnik: Policjanci pomogli mężczyźnie

Policjanci pomogli mężczyźnie, którego życie było zagrożone. 71-latek spacerował późnym wieczorem w krótkich spodenkach po ulicach Rybnika. Ze względu na panujące siarczyste mrozy mogło skończyć się to tragicznie.

Wczoraj, 9 stycznia chwilę przed godziną 21:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku podczas patrolu zauważyli pieszego, który spacerował ulicą Żorską. Mężczyzna przyciągnął ich uwagę, ponieważ pomimo bardzo niskiej temperatury, która wynosiła zdecydowanie poniżej zera stopni, spacerował w kapciach i krótkich spodenkach. Przechodzień, jako że nie był ubrany stosownie do panujących na zewnątrz zimowych warunków atmosferycznych, naraził się w ten sposób na duże niebezpieczeństwo i ryzyko wychłodzenia organizmu.

Na szczęście dzięki czujności i szybkiej reakcji policjantów pieszy uniknął negatywnych skutków, które mogły wpłynąć na jego zdrowie, a nawet życie. Stróże prawa najpierw wpuścili mężczyznę do radiowozu, dzięki czemu od razu mógł się ogrzać, a następnie udali się do jego miejsca zamieszkania. W ten sposób sprawili, że być może nie doszło do tragedii.

Powyższa sytuacja jest świetnym przykładem na sposób, w jaki my wszyscy powinniśmy reagować w tego typu przypadkach.

Dlatego apelujemy, aby pamiętać, że jeśli znajdziemy się w podobnej sytuacji i zauważymy osobę ubraną niestosownie do pory roku – nie bójmy się reagować. W takich przypadkach wystarczy mały gest, który nic nas nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie. Tym gestem jest wykonanie telefonu pod numer alarmowy.

Apelujemy do Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo spotkane osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Od naszej wrażliwości często zależy ich życie. O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby, telefonując pod numery alarmowe 986, 999 lub 112.

Info: Policja Rybnik