Rybnik: Pijany na zakazie, wjechał w elewację stacji paliw

0
170

Blisko 2 promile alkoholu w swoim organizmie miał 42-latek kierujący fiatem, który manewrując na parkingu stacji paliw w Rybniku uderzył w elewację budynku. Następnie podczas cofania, rybniczanin uderzył w pojemnik przy dystrybutorze paliwa. Okazało się także, że mężczyzna ma również czynny zakaz prowadzenia pojazdów.  Postawą godną do naśladowania wykazali się świadkowie zdarzenia, którzy natychmiast zareagowali i zabrali kluczyki pijanemu kierowcy. 

Dzisiaj, około godziny 7.30, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na stacji paliw w Rybniku, przy ulicy Gliwickiej. Według relacji zgłaszającego sprawca zdarzenia jest pod wpływem alkoholu. Jak ustalili policjanci z drogówki, kierujący fiatem, manewrując na parkingu stacji paliw, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w elewację budynku. Następnie 42-letni kierowca osobówki podczas cofania uderzył w pojemnik przy dystrybutorze paliwa. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie rybniczanina blisko 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd,

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

info: KMP Rybnik