InformacjeKronika policyjnaZabrze

Rybnik: Pijany motorowerzysta spowodował kolizję

Dwa promile alkoholu miał w organizmie 70-letni motorowerzysta, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem i doprowadził do kolizji drogowej. Kierujący jednośladem, mieszkaniec Rybnika został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Ponadto mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19.30 na skrzyżowaniu ulic Góreckiego oraz Borki w Rybniku. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, 70-letni motorowerzysta, jadąc w kierunku ulicy Borki, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem, 30-letniemu mieszkańcowi powiatu wodzisławskiego i doprowadził do kolizji drogowej. Kierujący jednośladem z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Jak się okazało miał on 2 promile alkoholu w organizmie. Za spowodowanie kolizji rybniczanin został ukarany mandatami karnym w wysokości 2,5 tysięcy złotych.

Apelujemy! Osoba, która zdecyduje się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, musi liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi. Nieodpowiedzialna przejażdżka może również skończyć się tragedią na drodze i śmiercią niejednokrotnie bardzo młodych pasażerów, jak i przypadkowych osób. Reagujmy za każdym razem, gdy podejrzewamy, że za kierownicę wsiada pijany kierujący!

Info: KMP Rybnik