InformacjeKronika policyjnaRybnik

Rybnik: Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku

Rybniccy policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Rajskiej w Rybniku. W wyniku zderzenia osobówki z motocyklistą, 17-letni mężczyzna, kierujący jednośladem trafił do szpitala. Jak ustalili mundurowi z drogówki, jadący Oplem, 21-letni mieszkaniec Żor, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy suzuki. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, około godziny 19:20 na ulicy Rajskiej w Rybniku. Jak ustalili policjanci z rybnickiej drogówki, jadący Oplem 21-latek, wykonując manewr skrętu w lewo, na parking, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z przeciwnego kierunku 17-letniemu motocykliście. Motocykl w wyniku zdarzenia uderzył w ogrodzenie posesji oraz zaparkowany pojazd. Kierowca jednoślad z obrażeniami trafił do szpitala.

Mundurowi zwrócili uwagę na dziwne zachowanie kierowcy osobówki, więc oprócz standardowego badania stanu trzeźwości dokonali sprawdzenia narkotesterem. Tester wykrył możliwą zawartość amfetaminy i metaamfetaminy w ślinie mężczyzny, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań. Z kolei kierujący jednośladem nie posiadał uprawnień do kierowania. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności oraz przyczyny wypadku.

Po raz kolejny zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji.

Info: Policja Rybnik