InformacjeRybnik

Rybnik: LODOWISKO W MIKOŁAJKI

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji kończy prace związane z uruchomieniem lodowiska. Z miejskiej ślizgawki będzie można korzystać od 6 grudnia.

Na sezonowym, sztucznym lodowisku usytuowanym obok kąpieliska Ruda trwają zaawansowane prace związane z jego uruchomieniem.

 Zostały ustawione bandy, trwa mrożenie tafli. W piątek rano mieliśmy już ok 2 cm lodu, docelowo będzie go od 6 do 8 cm. Jeżeli nie stanie się nic nieprzewidzianego, lodowisko zostanie uruchomione 6 grudnia – mówi Tomasz Sojka, kierownik obiektu.

Przypomnijmy, że w tym roku lodowisko zostało zadaszone.

Do tej pory zmorą naszego lodowiska były przerwy w jego funkcjonowaniu, na co wpływ miały warunki atmosferyczne. Mam nadzieję, że ten problem nie będzie się już powtarzał, a dzięki temu zwiększy się frekwencja na obiekcie. Jestem również przekonany, że dzięki tej inwestycji sezon, podczas którego będzie można korzystać z lodowiska, zostanie znacznie wydłużony – przekonuje Arkadiusz Skowron, zastępca dyrektora MOSiR Rybnik, dodając jednocześnie, że ceny biletów do końca grudnia będą na tym samym poziomie, co w ubiegłym sezonie, od 1 stycznia nastąpi jednak około 20-procentowa podwyżka.

Otwarcie obiektu planowane jest na wtorek, 6 grudnia o godz. 14.00. W tym dniu rusza także Rodzinna Akademia Jazdy na Łyżwach. Szczegóły i zapisy poprzez specjalny formularz, dostępny na stronie www.mosir.rybnik.pl

Lodowisko będzie czynne w tygodniu w godz. 8-21, w weekendy od 9:30 do 21.

Opłaty za korzystanie z lodowiska (60 min., cennik obowiązujacy do 31 grudnia 2022 r.):

  • Bilet normalny – 9,00 zł
  • Bilet ulgowy – 5,00 zł
  • Bilet szkolny dla uczestników (dla jednej osoby) grup zorganizowanych z opiekunem w godzinach od 9 do 14 – 2,00 zł
  • Bilet rodzinny – 14,00 zł
  • Wypożyczenie łyżew (+ kask) – 8,00 zł
  • Ostrzenie łyżew (para) – 8,00 zł

info: rybnik.eu

Fot. M. Koczy