InformacjeKronika policyjnaRybnik

Rybnik: Kryminalni z Rybnika odzyskali dwanaście samochodów i zatrzymali sprawców

Kryminalni z rybnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 48-letniego obywatela Ukrainy oraz 51-letniego rybniczanina. Śledczy odzyskali dwanaście aut oraz przyczepę o łącznej wartości 100 tysięcy złotych. Grozi im teraz kara do dziesięciu lat więzienia.

Pod koniec maja policjanci z rybnickiej komendy otrzymali zgłoszenia o kradzieży z włamaniami do dwunastu samochodów. Sprawa dotyczyła parkingów przy ulicy Kotucza, Budowlanych, Kuźnickiej, Wierzbowej, Broniewskiego oraz Wawelskiej w Rybniku. Z relacji świadków wynikało, że samochody były ładowane na lawetę przez dwóch mężczyzn, którzy na tym terenie robili zdjęcia. Pojazdy zostały wywiezione w ciągu kilku dni. Kierowca lawety wraz z pasażerem, zapytani przez jednego z mieszkańców, dlaczego ładują samochody na autolawetę, mieli powołać się na zlecenie, które rzekomo otrzymali z miasta.

Rybniccy kryminalni wykonywali szereg czynności i analizowali uzyskane informacje, by wpaść na trop przestępców trudniących się kradzieżami samochodów. W wyniku podjętych czynności, śledczy zatrzymali 48-letniego obywatela Ukrainy oraz 51-letniego rybniczanina. Do zatrzymania podejrzanych doszło na terenie Rybnika oraz Wodzisławia Śląskiego. Z kolei na terenie powiatu cieszyńskiego, policjanci odzyskali dwanaście pojazdów oraz lawetę o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych. Skradzione pojazdy to: Toyota Yaris, Ford, Audi, Mercedes, BMW, Fiat i Volkswagen.

Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty kradzieży samochodów po uprzednim włamaniu się do nich. Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją Sądu Rejonowego w Rybniku, zostali oni tymczasowo aresztowani na dwa miesiące. Zgodnie z kodeksem karnym, za kradzież z włamaniem grozi im kara do dziesięciu lat więzienia.

Info: Policja Rybnik