Rybnik/Knurów: Knurowscy koszykarze liderem na półmetku rundy zasadniczej

Zawodnicy Knurowskiego Towarzystwa Koszykówki JS Invest pokonali we wtorkowy wieczór rezerwy MKKS-u Rybnik 69:63 w zaległym meczu 7. kolejki III ligi koszykarzy mężczyzn. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza wskoczyli na fotel lidera i są jedyną niepokonaną drużyną w lidze w meczach wyjazdowych.

Spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Oba zespoły raziły niedokładnością i słabą skutecznością pod koszem. W pierwszych dwóch kwartach nieco lepiej radzili sobie gospodarze, którzy chcieli wykorzystać słabszą dyspozycję rywali i prowadzi do przerwy czteroma punktami. Knurowscy koszykarze do pracy wzięli się w dwóch następnych odsłonach spotkania odrabiając straty by w czwartej kwarcie wyjść na prowadzenie. Knurowian do końcowego zwycięstwa poprowadziło dwóch Jakubów: Skiba i Wania, którzy łącznie zdobyli 47 punktów dla swojego zespołu.

Na półmetku rundy zasadniczej Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest jest liderem rozgrywek III ligi. Podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza wygrali sześć spotkań i tylko jedno przegrali. Mają na swoim koncie 13 punktów i jedno „oczko” przewagi nad MUKS Sari Żory i Pogonią Ruda Śląska.

MKKS II Rybnik – KTK JS Invest Knurów 63:69 (18:16; 21:19; 13:17; 11:17)