Kultura i rozrywkaNewsyRegionRybnik

Rybnik: IV Mistrzostwa Śląska w Grzybobraniu – wyniki

Rybnik:
Wyniki IV Mistrzostw Śląska w Grzybobraniu

Na golejowskiej Grzybówce zakończyła się IV edycja Mistrzostw Śląska w Grzybobraniu pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Nadleśniczego Nadleśnictwa Rybnik.

W zawodach organizowanych przez Stowarzyszenie Akademia Rozwoju Edukacji Kreatywnej i Radę Dzielnicy Golejów, a dofinansowanych przez Miasto Rybnik, wystartowało w sumie 61 osób (50 uczestników wraz z 11 dzieci) z takich miejscowości jak: Rybnik, Oświęcim, Góra, Ćwiklice, Miedźna, Rydułtowy, Żory, Ruda Śląska, Knurów, Lyski, Nieborowice, Czerwionka, Tychy czy Książenice.

Uczestnicy, by zdobyć Puchary Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Golejów i niezwykle cenne nagrody takie jak: robot planetarny, piekarnik, grill elektryczny, wolnowar, piec do pizzy czy suszarka do grzybów, musieli w ciągu 2 godzin nazbierać jak najwięcej grzybów (wg wagi) albo znaleźć jak najdorodniejszy okaz.

Złote medale w klasyfikacji głównej i dodatkowej zdobyli odpowiednio: Radosław Kubisz z miejscowości Góra oraz Dariusz Wysocki z Rybnika. Sklasyfikowani zawodnicy zebrali w sumie około 30 kilogramów borowików koźlarzy i podgrzybków.

W tym roku w zawodach w kategorii „Najwięcej zebranych grzybów wg wagi” zwyciężył 44-letni Radosław Kubisz z miejscowości Góra w powiecie pszczyńskim – były mistrz Europy w grzybobraniu – który na co dzień jest policjantem prewencji. Zebrał on ponad 2,5 kilograma grzybów. Z kolei w kategorii na „Najdorodniejszy znaleziony okaz” triumfował pracownik golejowskiego tartaku – Dariusz Wysocki, którego prawdziwek sporo ponad ćwierć kilograma. Pan Dariusz zdobył też brązowy medal w klasyfikacji głównej, bowiem zebrał ponad 2 kilogramy grzybów. Dwa medale – srebrny i brązowy – zdobyli także Grzegorz Szymura z synem Piotrem, którzy zebrali ponad 2 kilogramy grzybów, a znaleziony przez nich prawdziwek ważył 267 gramów. Drugie miejsce w kategorii „Najdorodniejszy znaleziony okaz” przypadło prezesowi miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej –

info: Arkadiusz Trzebuniak