Czerwionka-LeszczynyInformacjeMiasto i Gmina Czerwionka-LeszczynySport i rekreacja

Rybnik/Czerwionka-Leszczyny: Płomień z wygraną

W 7. kolejce Rybnickiej Klasy A, Płomień Czuchów wygrywa na wyjeździe z TKKF Zuch Orzepowice 1:2 (0:1).

Spotkanie rozegrane na boisku w Orzepowicach z drużyną, która dotychczas w sześciu meczach zanotowała 2 zwycięstwa, 2 remisy oraz 2 porażki i zajmowała 7. miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa to wyraźna przewaga naszego zespołu i sporo sytuacji na zdobycie bramki. Nasi zawodnicy byli zdecydowanie lepsi, co potwierdzili w 32. minucie bramką Dariusza Pozóra, po asyście Pawła Tomeckiego. Drużyna Zuchu w pierwszej części po za jedną sytuacją bramkową nie miała dogodnych okazji i do przerwy prowadziliśmy 0:1.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia naszego zespołu, bo już w 55. minucie po drugiej asyście Pawła Tomeckiego i bramce wprowadzonego w przerwie Macieja Mosgalika prowadziliśmy 0:2. Po zdobytej bramce nasi zawodnicy stwarzali sobie kolejne sytuacje, jednak nie potrafili pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Zuchu. Natomiast drużyna gospodarzy w drugiej połowie zagrała nieco odważniej i w 75. minucie po jednej z nielicznych sytuacji bramkowych zdobyła bramkę kontaktową. Zdobyta bramka przez zespół z Orzepowic wprowadziła w nasze szeregi trochę nerwowości, ale finalnie udało się utrzymać jednobramkowe prowadzenie do końca spotkania i mecz ostatecznie zakończył się skromnym zwycięstwem Płomienia 1:2.

Dzięki wygranej nasz zespół inkasuje pierwsze punkty z meczów wyjazdowych i z dorobkiem 10 punktów zajmuje obecnie 6. miejsce w ligowej tabeli.