InformacjeRybnikSport i rekreacja

Rybnik: Aktywny Rybnik kręci kilometry

Miasto Rybnik po raz kolejny przystępuje do rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski! Już 1 czerwca wystartuje kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii, w której miasta i gminy zmierzą się w walce o ten zaszczytny tytuł. W zabawie wygra to miasto, którego mieszkańcy wykażą się największą aktywnością i „wykręcą” na rowerach najwięcej kilometrów podczas czerwcowej rywalizacji.

Zwycięskie miasto otrzyma Puchar Rowerowej Stolicy Polski, natomiast najbardziej zaangażowani uczestnicy mogą liczyć na indywidualne nagrody.

Udział w zabawie jest jednym z ważniejszych działań wpisujących się w prowadzoną od wielu lat przez Miasto promocję ruchu rowerowego. W ten sposób realizujemy także założenia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej pokazując, że rower może być wykorzystywany nie tylko jako narzędzie rekreacji, ale i środek codziennego transportu.

Do rywalizacji może dołączyć każdy mieszkaniec Rybnika (i nie tylko) – wystarczy zainstalować aplikację „Aktywne Miasta” dostępną bezpłatnie w GooglePlay oraz AppStore i zapisywać w niej przejechane na rowerze trasy.

„Warto dodać, że w grze liczą się nie tylko przejazdy rowerem po Rybniku, ale także w każdym innym miejscu na świecie. Punkty za przejechane kilometry można zatem zbierać zarówno w codziennej drodze do pracy, podczas weekendowych wyjazdów rekreacyjnych, dalszych wycieczek rowerowych poza miasto, jak i w miejscu spędzania urlopu” – przekonuje Łukasz Karbowiński, rybnicki Oficer Rowerowy.

Więcej informacji na temat rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski można znaleźć na stronie: www.aktywne.miasta.pl

Organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz, a oficjalnym partnerem Miasto Rybnik.

Info: UM Rybnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *