Gmina PilchowiceInformacjePilchowiceRegionSport i rekreacja

Rudy/Pilchowice: Naprzód Żernica remisuje z Tęczą

Drugi raz w tym roku przyszło naszym seniorom grać na boisku w Rudach i drugi raz łagodnie mówiąc, pogoda nie rozpieszczała.

Każdy mecz ma dwie połowy i pierwsza była lepsza w wykonaniu zespołu Józefa Dankowskiego, co udało się raz udokumentować w protokole sędziowskim. W 38 minucie Michał Zieliński płaskim strzałem zza pola karnego otwiera wynik meczu.

W drugiej połowie lepiej prezentowała się drużyna z Wielowsi. M.in. za sprawą zmiany w przerwie meczu. Na boisku pojawił się napastnik, który poprawił grę w ataku przeciwników i po jego golu w 56 minucie na tablicy wyników był remis.

W końcowym rozrachunku mecz kończy się podziałem punktów. W środę w Pilchowicach zaległy mecz z Gwarkiem Zabrze.

Naprzód Żernica – Tęcza Wielowieś 1:1 (1:0)
1:0 37 min. Michał Zieliński (as. Paweł Kober)
1:1 56 min. Robert Smolarz

Naprzód: Dawid Szulc – Grzegorz Łajszczak, Michał Golec, Grzegorz Łyszczak, Michał Knur, Błażej Kluger, Paweł Kober, Bartosz Kluger, Filip Dudziak, Eugeniusz Strażnikiewicz (58 min. Marcin Szmidt), Michał Zieliński (76 min. Piotr Byra).

Tęcza: Łukasz Kałuża – Rafał Fortuna, Dominik Gralla, Michał Gralla, Fabian Iwan, Piotr Operskalski, Mariusz Kwaśniok, Tobiasz Janiga, Mateusz Kałuża (46 min. Robert Smolarz), Szymon Kudyba, Kamil Wind

Żółte kartki: Michał Gralla (Tęcza).

Info: Naprzód Żernica