Ruda Śląska/Knurów: Porażka mimo ambitnej postawy

Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest poniosło swoją pierwszą porażkę w bieżącym sezonie. Podopieczni trenera Marcina Reszkiewicza musieli uznać wyższość Pogoni Ruda Śląską przegrywając na wyjeździe 75:88.

Pierwszą kwartę lepiej rozpoczęli goście, którzy narzucili swoim rywalom własny styl gry i to przyniosło kilkupunktowe prowadzenie. Niestety tuż przed końcem tej części spotkania coś zacięło się w mechanizmie zespołu i koszykarze z Rudy Śląskiej to skrzętnie wykorzystali odrabiając straty, a chwilę później uciekli knurowianom na kilka punktów.

Kwarta numer dwa to ambitna walka obu zespołów na parkiecie. Drużyna Reszkiewicza goniła wynik, ale gospodarze nie zamierzali łatwo sprzedać skóry i trzymali swoich rywali na odpowiedni dystans. Pogoń była nieco skuteczniejsza w obronie, a i pod koszem gości spisywali się trochę lepiej, co pozwoliło im nieznacznie powiększyć przewagę tuż przed przerwą.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Knurowskie Towarzystwo Koszykówki JS Invest mimo szczerych chęci nie potrafiło zbliżyć się wynikiem do gospodarzy, a Ci grali rozsądnie oraz uważnie i przede wszystkim popełniali mniej błędów. W ostatnią kwartę lepiej weszli zawodnicy Pogoni, którymi kilkoma szybki akcjami powiększyli swoją przewagę. Nieco pogodzeni z losem koszykarze z Knurowa próbowali zmniejszać straty, ale brakowało im w niedzielne popołudnie argumentów i dokładności żeby skutecznie przeciwstawić się drużynie z Rudy Śląskiej.

Pogoń Ruda Śląska – KTK JS Invest Knurów 88:75 (21:19; 26:20; 21:15; 20:21)

Pogoń: Respondek (26 punktów), Żyłka (0), Błaszczyk (3), Chorążak (11), Jaczewski (0), Gancarz (19), Komandzik (18), Boczek (2), Jeglorz (0), Preficz (1), Borowski (8).

KTK: Kończakowski (11 punktów), G. Nowak (15), Kampka (3), Ahaltsev (9), Kaniewski (6), Staniczek (9), J. Nowak (7), Tobiasz (7), Wania (3), Kutek (0), Skrzypczyk (3), Domżoł (2).