Ciekawostki z ...

Różności: Olejek do brody a potrzeby skóry twarzy

Każdy mężczyzna posiadający zarost chce, aby prezentował się on jak najlepiej. Dla wielu jest to synonim męskości i dobrego stylu. Niestety samo przycinanie brody może okazać się niewystarczające, szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby prezentowała się ona w sposób zadowalający. Wielu panów zapomina o tym, że do tego celu niezbędna jest właściwa pielęgnacja, a co za tym idzie, właściwe kosmetyki. Produktem, który powinien stanowić must have każdego brodacza, jest olejek do brody. Dowiedz się, jak dobrać go do potrzeb swojej skóry twarzy.

 

Olejek do brody – dlaczego jest istotny?

Być może kiedyś produkty takie jak szampon, balsam czy olejek do brody przez niektórych były uważane za fanaberię. Obecnie coraz większa liczba mężczyzn posiadających zarost zwraca uwagę zarówno na pielęgnację jego, jak i znajdującej się pod nim skóry, która każdego dnia narażona jest na różnego rodzaju podrażnienia. Podstawowym i jednocześnie wielofunkcyjnym produktem pielęgnacyjnym jest olejek do brody. To kosmetyk, który zapewnia optymalne nawilżenie, zmiękczając i wygładzając włoski, przez co te stają się przyjemniejsze w dotyku. Co więcej, jeśli w jego składzie znajdą się olejki eteryczne, może dodatkowo spełniać funkcję delikatnych perfum. To jednak nie wszystkie właściwości, jakie kryje w sobie ten kosmetyk.

 

Olejek do brody – właściwości

Jak już wiadomo, podstawową funkcją olejku do brody jest nawilżenie zarówno zarostu, jak i skóry twarzy. Wiele problemów związanych z ich kondycją wynika właśnie z braku odpowiedniego nawilżenia, co z kolei sprawia, że skóra staje się bardziej skłonna do podrażnień, a zarost nie prezentuje się zadowalająco. Stąd dobrej jakości olejek jednocześnie nawilży skórę twarzy, chroniąc ją przed podrażnieniami i zabezpieczy strukturę włosków. Olejek do brody to także rozwiązanie dla tych mężczyzn, którzy zapuszczają zarost, ale nie są zadowoleni z efektów. W zależności od zawartych w nim składników olejek do brody może pobudzić mikrokrążenie wokół mieszków włosowych, co skutecznie stymuluje wzrost włosków.

 

Do pozostałych właściwości olejku do brody można zaliczyć:

  • łagodzenie podrażnień;
  • zmniejszanie uczucia swędzenia;
  • pomoc w stylizacji i ułożeniu brody;
  • zabezpieczenie włosków przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi;
  • delikatne nabłyszczenie brody, sprawienie, że dobrze prezentuje się pod kątem wizualnym.

 

Wybierając olejek do brody, warto kierować się aktualnymi potrzebami naszego zarostu i sięgać po kompozycje składników, które mogą stanowić rozwiązanie naszych problemów. Najlepszym rozwiązaniem będą produkty zawierające mieszaniny naturalnych olejów i ekstraktów roślinnych.

 

Jak nakładać olejek do brody?

W jaki sposób aplikować olejek do brody, aby przyniósł naszej skórze jak najwięcej korzyści? Produkt ten możemy stosować oczywiście o każdej porze dnia i w zależności od potrzeb, jednak najlepsze efekty uzyskamy, aplikując go tuż po prysznicu podczas porannej toalety. Przed jego nałożeniem należy pamiętać o dokładnym wyczesaniu brody kartaczem, aby pozbyć się ewentualnych zanieczyszczeń i pobudzić mikrokrążenie mieszków włosowych. Należy również pamiętać, aby nie przesadzić z jego ilością – kilka kropli w zupełności wystarczy.