Ciekawostki z ...InformacjeRegion

Region: Złombol wyruszył w drogę pełną przygód

Ponad 600 samochodów wyruszyło w sobotę spod Stadionu Śląskiego w stronę Norwegii. Wszystko po to, żeby przeżyć niezapomnianą przygodę i wesprzeć podopiecznych domów dziecka.

To nie tylko próba dla starych, zmęczonych samochodów, ale także wyzwanie dla odważnych podróżników gotowych wyjść poza utarte szlaki. Każda edycja to nowe przyjaźnie (i notoryczne wystawienie jej na próbę), niezapomniane chwile i trudne wybory. W minioną sobotę spod Stadionu Śląskiego w daleką, ale pełną przygód drogę wyruszył Złombol! Samochody z niemałą historią tym razem pojadą aż do Norwegii. Cel podróży jak zwykle jest bardzo motywujący – środki zebrane podczas wyprawy zostaną przeznaczone na spełnianie marzeń młodzieży z domów dziecka.

W tym roku uczestnicy wyprawy chcą dotrzeć do fascynującej, surowej, a zarazem pięknej, kuszącą białymi nocami, dziką przyrodą i niezwykłymi widokami Norwegia.

„To będzie zupełnie odmienny Złombol niż większość znanych Wam edycji skierowanych na południe. Prawdziwa wyprawa dla najbardziej wytrwałych entuzjastów Złombola. Osoby, które podejmą to wyzwanie, nie będą marnować czasu na leniwe wakacje pod palmami czy all inclusive. Nie znajdą też ukojenia na hamaku w cieniu przed palącym słońcem. Zamiast tego, staniemy przed wyjątkowym wyzwaniem do pokonania. Ale to nie wszystko. Ta edycja obiecuje znacznie więcej, ponieważ to właśnie trudne i surowe wyzwania niosą największą satysfakcję i odkrywają swoje ukryte piękno tylko dla tych, którzy zdecydują się wyruszyć w podróż i doświadczyć jej na własnej skórze” – informują organizatorzy wydarzenia.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego