InformacjeKronika strażackaRegion

Region: Wypadek z udziałem autokaru na autostradzie A4

W sobotę tuż przed północą dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 295 km autostrady A4 z udziałem autokaru, który przewoził 39 obywateli Ukrainy.

W toku czynności na miejscu zdarzenia ustalono, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem najprawdopodobniej na skutek jego awarii, po czym przebił się przez bariery energochłonne oddzielające pasy jezdni w przeciwnych kierunkach i zatrzymał się w poprzek pasa autostrady w kierunku Katowic. W wyniku zdarzenia pas jezdni autostrady w kierunku Katowic był nieprzejezdny przez kilka godzin, Policja wyznaczyła na ten czas objazdy. Ruch w kierunku Wrocławia odbywał się natomiast jednym pasem.

Szczęśliwie w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany, a uczestnicy zdarzenia po podstawieniu autobusów zastępczych kontynuowali swoją podróż.

Na miejscu do wczesnych godzin porannych pracowały m.in. zastępy z JRG Gliwice-Łabędy, OSP KSRG Pławniowice, OSP KSRG Gliwice-Brzezinka, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, pomoc drogowa i służba utrzymania autostrady.

Info: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach