InformacjeKronika policyjnaRegion

Region: Wyniki wczorajszej akcji „Trzeźwość”

Wczoraj, od wczesnych godzin porannych, na drogach Gliwic i powiatu gliwickiego prowadzono kontrole trzeźwości. Do tych działań oddelegowano 8 policjantów. Przeprowadzono prawie 1800 badań. Nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących. Ujawnieni dwaj sprawcy przestępstw i jeden – wykroczenia, czekają na procesy karne i wyroki.

Po godzinie 9:00 w Knurowie, wpadł 49-letni kierowca Opla, miał we krwi ponad 1 promil alkoholu. Około 14:00 w gminie Wielowieś, 33-latek kierował Hyundaiem, był po użyciu alkoholu. Już po 21.00 na osiedlu Kopernika zatrzymano 53-latka podróżującego volkswagenem, w jego organizmie wykryto prawie 2 promile. Okazało się też, że kierował mimo sądowego zakazu.

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowców, którzy prowadzą pojazdy w stanie nietrzeźwości, stanowi nie tylko zagrożenie dla ich własnego życia, ale także dla innych użytkowników dróg. Nietrzeźwi kierowcy są główną przyczyną wielu tragicznych w skutkach wypadków drogowych, które mogą prowadzić do śmierci lub ciężkich obrażeń dla wielu osób. Warto pamiętać, że prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu jest surowo zabronione i podlega surowym konsekwencjom prawnym.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy do każdego kierowcy o odpowiedzialność i rozwagę na drodze. Nie ryzykuj życiem swoim i innych – nie prowadź pojazdu, jeśli spożyłeś alkohol.

Info: Policja Gliwice