GLIWICKIInformacjePowiatRegionStarostwo Gliwice

Region: Studenci medycyny z Akademii WSB będą szkolić się powiatowych szpitalach

Każdy z nas chyba już niejednokrotnie słyszał o powszechnie występujących problemach z pozyskiwaniem do pracy wykwalifikowanej kadry medycznej. Zjawisko to obserwowane jest w szpitalach, a szczególnie tych powiatowych na tzw. I stopniu referencyjności.

Mając to na uwadze Zarząd Powiatu Gliwickiego zdecydował się 19 stycznia br. na podpisanie listu intencyjnego określającego zasady współpracy samorządu z Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej. Współpraca ta dotyczyć będzie niżej wskazanych obszarów działalności uczelni:

– naukowej,
– badawczej,
– dydaktycznej,
– organizacyjnej,
– promocyjnej.

Głównym obszarem w/w współpracy będzie praktyczne kształcenie studentów studiów medycznych na kierunku fizjoterapia i ratownictwo medyczne. Adepci tych kierunków swoje naukowe szlify zdobywać będą również w trakcie zajęć klinicznych oraz praktyk zawodowych w szpitalach prowadzonych przez Powiat Gliwicki.

Akademia WSB z siedzibą w Dąbrowie Górniczej jest Akademicką Niepubliczną Uczelnią posiadającą uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich na następujących kierunkach medycznych: fizjoterapia, ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, a także na kierunku lekarskim.

Zarząd Powiatu Gliwickiego liczy na owocną współpracę, której efektem będzie w przyszłości możliwość łatwiejszego pozyskania do pracy w jednostkach ochrony zdrowia na terenie powiatu wykwalifikowanej kadry medycznej. Obecnie podobne porozumienie zawarte jest między Szpitalem w Knurowie sp. z o.o., a Akademią Śląska (dawną Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach).

Info: Powiat Gliwicki