GLIWICKIInformacjePowiatRegionStarostwo Gliwice

Region: Spotkanie opłatkowe z udziałem biskupa gliwickiego

Ksiądz prałat Sławomir Oder biskup gliwicki spotkał się wczoraj w sali sesyjnej na opłatku z władzami i pracownikami starostwa powiatowego w Gliwicach.

Dostojny gość złożył życzenia bożonarodzeniowe uczestnikom uroczystości mówiąc m.in.: żebyśmy mieli świadomość, że człowiek, którego spotykamy, ten umiłowany przez Boga jest dla nas darem po to, abyśmy sami mogli stać się darem dla drugiego człowieka. Bo darem dla nas stał się Chrystus. I takiej postawy i gotowości w sercach, takiego otwarcia chciałbym w kontekście życzeń bożonarodzeniowych chciałbym wszystkim Państwu przekazać. Niech ten Chrystus, który przychodzi do nas uczy nas życzliwości, miłości i otwarcia. Chrystus, który się składa jako bezbronny w nasze ręce, przynosi przez nas i nasze rodziny pokój, radość, gotowość do wyciągnięcia dłoni, gotowość do współpracy, do służenia. Niech wam będzie inspiracją, nadzieją i modelem do prawdziwej miłości Boga i człowieka. Wszystkiego dobrego życzę.

Po tych słowach biskup Sławomir Oder podzielił się symbolicznie opłatkiem z Andrzejem Kurkiem przewodniczącym Rady Powiatu oraz Włodzimierzem Gwiżdżem starostą gliwickim.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert kolęd w wykonaniu Eweliny Szybilskiej solistki Opery Śląskiej w Bytomiu oraz Adama Sobierajskiego śpiewaka operowego i równocześnie radnego Rady Powiatu Gliwickiego.

Info: Powiat Gliwicki