InformacjekatowiceRegionSport i rekreacja

Region: Spodek Super Cup 2024 za nami!

Płyta główna katowickiego Spodka po 26 latach przerwy zamieniła się w piłkarską murawę za sprawą wydarzenia „Spodek Super Cup”. Turniej był wspaniałą okazją do rywalizacji sportowej pomiędzy klubami piłkarskimi, ale także do spotkania kibiców i ich piłkarskich idoli. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Słowacji Železiarne Podbrezová.

W turnieju halowym wzięło udział sześć drużyn: GKS Katowice, Banik Ostrawa, Górnik Zabrze, Podbeskidzie Bielsko-Biała, ROW Rybnik oraz FK Železiarne Podbrezová. Na trybunach Spodka podczas turnieju zasiadło blisko 10 tysięcy kibiców.

Pierwsze miejsce na turnieju zajęła drużyna ze Słowacji FK Żeleziarne Podbrezová pokonując w meczu finałowym Banik 5:2. Trzecie miejsce przypadło Górnikowi Zabrze, który w „małym finale” wygrał z GKS-em Katowice 6:2.

Warto dodać, że najważniejsze mecze turnieju sędziował najlepszy arbiter świata Szymon Marciniak. Wielu kibiców nie przepuściło okazji, aby zrobić sobie z nim pamiątkowe selfie.

Organizatorzy Spodek Super Cup już zapowiadają kolejną edycję turnieju. Odbędzie się ona za dwa lata, w styczniu 2026 roku.

Fot. Jakub Dyl / Górnik Zabrze SSA