InformacjeKronika policyjnaKronika strażackaRegion

Region: Śmiertelny wypadek w Gminie Wielowieś

W czwartek, 16 listopada o godz. 17:25 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z samochodem ciężarowym w miejscowości Zacharzowice w Gminie Wielowieś na ul. Poznańskiej.

Do zdarzenia doszło wczoraj po 17:00 w Zacharzowicach na ul. Poznańskiej. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 29-letni kierowca volkswagena golfa, w trakcie wyprzedzania ciągu pojazdów, utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka dostawczym mercedesem. 61-letni kierowca większego pojazdu został opatrzony na miejscu, gdyż nie doznał poważniejszych obrażeń. Obrażenia kierowcy osobówki, okazały się jednak śmiertelne.

Droga była nieprzejezdna przez wiele godzin. Na miejscu pracowali policjanci z gliwickiej drogówki, prokurator, technik kryminalistyki, biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz pięć zastępów straży pożarnej w sile 16 strażaków.

Zebrane dowody oraz zeznania świadków pozwolą na ustalenie bezpośrednich przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Szczątki samochodu, którym podróżował mieszkaniec Pyskowic, zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Info: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach / KMP Gliwice