Ciekawostki z ...InformacjeRegion

Region: Protest przeciwko CPK

24 lutego w Mikołowie odbędzie się protest przeciw proponowanemu przebiegowi szybkiej kolei, która prowadzić ma do Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Protest rozpocznie się pod budynkiem Zespołu Szkół Technicznych w Mikołowie o godz. 10:00. Stamtąd protestujący wyruszą na mikołowski rynek.

„Celem zgromadzenia publicznego jest zwrócenie uwagi Parlamentarzystów oraz Rządu RP i Samorządów na kwestie związane z przeskalowanym, szkodliwym gospodarczo i społecznie projektem realizacji inwestycji KDP 170/CPK na trasie Katowice Piotrowice-Mikołów-Łaziska Górne-Orzesze-Czerwionka Leszczyny/Bełk/Palowice/Szczejkowice-Żory Rowień-Świerklany-Mszana/Połomia-Godów-Granica Państwa na rzece Olzie i jego negatywny wpływ na Społeczeństwo, ład przestrzenny miast i gmin, bezpowrotne zniszczenie środowiska naturalnego oraz nieracjonalne obciążenie finansowe Skarbu Państwa, a co za tym idzie podatnika, Obywatela, Wyborcy. Przypomnienie rządzącym i parlamentarzystom o istnieniu Społeczeństwa Obywatelskiego, które oczekuje stałej współpracy i permanentnego kontaktu i dialogu w ważnych dla wspólnoty sprawach społeczno-gospodarczych” – zapowiadają organizatorzy.

Protest rozpocznie się o godz. 10:00 na parkingu przy Zespole Szkół Technicznych w Mikołowie (ul. Rybnicka 44).

Trasa protestu: przemarsz ul. Fabryczną, Żwirki i Wigury, Karola Miarki, Pasaż Rynek obok Urzędu Miasta Mikołów, happening z przemówieniami na Rynku w Mikołowie.

Info: UMiG Czerwionka-Leszczyny