Region: Próby wyłudzeń pieniędzy… Ostrzeżcie rodziców, starszych sąsiadów.

0
570

Ostrzeżenie:

#okiemnaszychczytelników

…do mojej mamy zadzwonila kobieta z moim głosem i gadała:
Mamo pomóż mi ona leży na pasach zabiłam ją dam ci prokuratora
Pani prokurator powiedziala ze 120 tys mama ma zapłacić ponieważ potroncilam w Zabrzu panią na śmierć i idę do więzienia i żeby kare zapłacić ponieważ nie chce iść do więzienia (co ciekawe akurat jechałam do zabrza)
Dlatego mama się dala nabrać, ale na szczęście nie zapłacila tych pieniążków, bo powiedziała, że musi je załatwić i żeby zadzwonili za 30min

Z tego co słyszałam było parę takich prób wyludzeń na Stanicy dzisiaj.

informuje nasza Czytelniczka

Kolejna informacja z próbą wyłudzenia

Zwracam się do Państwa z prośbą o zamieszczenie informacji na portalu o próbie wyłudzenia środków pieniężnych od starszych osób. Miało to miejsce dzisiaj o godzinie ok. 15:00.

Dziadkowie dostali telefon, z którego dzwoniła ich rzekoma, zapłakana wnuczka mówiąc: „babciu spowodowałam wypadek i to śmiertelny, potrzebne jest mi 180 000 tys w gotówce na już. Proszę pomóż mi, bo grozi mi więzienie. Telefon przechwyciła druga osoba, która przedstawiła się jako policjant i zaczęła mówić dziadkom to samo: potrzebna jest gotówka dla wnuczki, która spowodowała wypadek śmiertelny. Poproszę imię, nazwisko oraz adres zamieszkania. Dziadkowie poinformowali nas (m.in. moją mamę, czyli swoją córkę) o całym zajściu, a my zawiadomiliśmy policję, która przyjechała na miejsce zdarzenia i spisała wszystkie zeznania. Jest to już któreś z kolei zgłoszenie w tej sprawie.

podsyła kolejna nasza Czytelniczka