InformacjeKronika policyjnaRegion

Region: Policyjne podsumowanie weekendu

W czasie minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu przyjęli i obsłużyli 550 zgłoszeń na numer alarmowy. Efektem ich działań było zatrzymanie szesnaście osób podejrzanych o różnorodne przestępstwa, w tym kradzieże, posiadanie i handel narkotykami, ataki na interweniujących policjantów a także nietrzeźwość za kierownicą. Zatrzymano też osiem osób poszukiwanych przez prokuratury i sądy.

Wśród zatrzymanych znalazły się osoby podejrzane o kradzież samochodu, uszkodzenie ciała, stalking, paserstwo oraz naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. W przypadku przemocy domowej, wydano jeden nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Były też zatrzymane dwie osoby związane z narkotykami oraz sprawca przemocy domowej.

Policjanci zatrzymali również pięciu nietrzeźwych kierowców oraz czterech po użyciu alkoholu. Najbardziej skrajnym przypadkiem był 48-letni mieszkaniec Gliwic, który prowadził samochód ciężarowy z 3,3 promilami alkoholu we krwi. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca, zatrzymany na ulicy Dolnej Wsi, przewoził w pięcioosobowym pojeździe aż siedem osób, w tym małe dzieci bez fotelików. Okazało się, że nie miał prawa jazdy, a badanie wykazało 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Niestety, weekend przyniósł również tragedie związane z pożarami. W sobotę około godziny 20:00 na terenie ogródków działkowych w Pyskowicach doszło do pożaru altany, w wyniku którego zginął 46-letni mężczyzna. Przyczyny pożaru są wciąż badane przez policyjną ekipę dochodzeniowo-śledczą wraz z prokuratorem i biegłym z zakresu pożarnictwa.

Kolejny pożar miał miejsce w niedzielę rano na ulicy Sikorskiego w Gliwicach. Z nieustalonych przyczyn zapalił się samochód marki Audi A4, a płomienie przeniosły się na elewację budynku, powodując znaczne straty materialne. Policja intensywnie pracuje nad wyjaśnieniem okoliczności tych zdarzeń.

Niedzielny wieczór przyniósł również dramatyczne chwile w Pyskowicach, gdzie policjanci uratowali życie 40-letniego mężczyzny, który opuścił swoje mieszkanie, pozostawiając niepokojącą wiadomość. Przerażona rodzina zgłosiła zaginięcie, a stróże prawa natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone poszukiwania, które zakończyły się odnalezieniem mężczyzny na torach kolejowych. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Info: Policja Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *