InformacjeKronika policyjnaRegion

Region: Policjanci z autostradówki zatrzymali pirata drogowego

Policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach namierzyli kierującego, który na autostradzie A-1 przekroczył dopuszczalną prędkość. Na ograniczonym do 80 km/h odcinku drogi jechał szybciej aż o 72 km/h. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi.

Na śląskich drogach, w wyniku nadmiernego przekroczenia prędkości, policjanci drogówki odnotowali w 2023 roku 207 wypadków, w których 36 osób zginęło, a rannych zostało 255. Doszło też do związanych z tym 3649 kolizji.

Mundurowi zatrzymali też w tym okresie sprawców prawie 280 tysięcy wykroczeń polegających na zbyt szybkiej jeździe – w tym 1327, którzy przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Tylko w tym roku, do 20 marca, z tych samych powodów doszło do 28 wypadków, w których rannych zostało 40 osób, a 1 zginęła. Związanych z tym kolizji było 847.

W tym czasie wpadli też w ręce mundurowych sprawcy prawie 62 tysięcy wykroczeń za nadmierną prędkość, w tym prawie 300 za przekroczenie szybkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców, jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Info: Policja Śląska