NewsyPyskowiceRegion

Pyskowice: Zmiana organizacji ruchu podczas Dni Pyskowic

GARŚĆ WAŻNYCH INFORMACJI ❗️

☝️W związku z organizacją 36. Dni Pyskowic w dniach od 21.07. do 23.07.br. zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Dworcowej i Szpitalnej. W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach publicznych, w tym głównie zapewnienia bezpieczeństwa pieszym nastąpi:

🚧 wyłączenie z ogólnomiejskiego ruchu drogowego ul. Dworcowej – pasa przylegającego do wskazanego placu, za wyjątkiem autobusów regularnej komunikacji miejskiej i organizatorów, ul. Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Szpitalną do skrzyżowania z ul. Dworcową/Aleją 1 Maja, z wprowadzeniem objazdów następującymi ulicami:
👉 dla pojazdów przemieszczających się w kierunku wschodnim ul. Wojska Polskiego, objazd nastąpi ul. Szpitalną w kierunku południowym, ul. Strzelców Bytomskich, ul. Szopena;
👉 dla pojazdów przemieszczających się w kierunku zachodnim ul. Wojska Polskiego, objazd nastąpi ul. Dworcową i ul. Szpitalną.
🚧 wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ul. Szpitalnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z drogą osiedlową prowadzącą do Osiedla Braci Pisko z obu stron. Opisana wyżej organizacja ruchu obowiązywać będzie: w piątek w godz. 18.00 – 23.00, w sobotę w godz. 17.00 – 24.00, a w niedzielę 16.00 – 23.00.

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu drogowym z góry serdecznie przepraszamy!

☝️Zapraszamy do zapoznania się z informacją na temat dodatkowych miejsc parkingowych. Wielu z Was z pewnością przybędzie na Dni Pyskowic samochodem 🚗 Podpowiadamy zatem, gdzie można będzie znaleźć stanowiska parkingowe 🅿️

➡️ Te najbliższe miejscu wydarzenia znajdują się na ulicach przylegających do placu „dożynkowego” (Wojska Polskiego, Dworcowa i Szpitalna) i w ich sąsiedztwie. Okazji do zaparkowania można też szukać na placach Poniatowskiego, Józefa Piłsudskiego, Kopernika oraz przy kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

➡️ W większej liczbie miejsca parkingowe dostępne są przy Urzędzie Miejskim (wjazd od ul. Nowej oraz strefa park&ride od strony ul. Poniatowskiego) i przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu (ul. Nowa).

➡️ Dla potrzeb zmotoryzowanych uczestników Dni Pyskowic, mieszkańców i przyjezdnych, udostępniona zostanie także tzw. dolna i górna płyta targowiska, między ulicami Armii Krajowej i Strzelców Bytomskich.