Pyskowice: Więcej urządzeń, więcej zabawy. Miasto za 0,5 mln zł rozbuduje skatepark

0
214

Mamy świetną wiadomość dla fanów rolek, desek i hulajnóg. Ich ulubione miejsce do ćwiczeń, skatepark na tzw. placu dożynkowym, znacznie się powiększy. Obok istniejącego do końca września powstanie nowy plac, ten działający zyska nowy układ elementów, a całość zostanie doświetlona. Ćwiczyć więc będzie można dzień i noc!

Plan rozbudowy zakłada wybudowanie skateparku typu parkour z konstrukcjami rozpędowymi na krańcach – tzw. quarter pipe oraz bank rampa o wysokości 95 cm każda. W centralnej części znajdzie się układ z fun- i i grindboxami, rurami spadowymi i poręczą. Kompleks zostanie otoczony asfaltowym torem, m.in. z myślą o rolkarzach. Całość obiektu będzie miała nowe oświetlenie.

Nowy skatepark wybuduje przedsiębiorstwo „Dombud” z Gliwic, które zrealizowało m.in. obiekt na Placu Krakowskim w Gliwicach. Natomiast o iluminację zadba firma „Obi Complex” z Żor. Umowy zostały już podpisane, a całość inwestycji kosztować będzie 495 078 zł. Zadanie zostanie sfinansowane z budżetu gminy Pyskowice oraz ze środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich poprzez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” w kwocie 200 989,00 zł.

info: pyskowice.pl