Pyskowice/Knurów: Concordia chce rozpocząć marsz w górę tabeli

0
175

Piłkarze Concordii Knurów, którzy w miniony weekend pokonali przed własną publicznością Sośnicę Gliwice 2:0 złapali lekki oddech i choć na chwilę uciekli z okolic strefy spadkowej. Podopieczni trenera Zbigniewa Matuszka awansowali na 11 miejsce i chcą zdobywać kolejne punkty by piąć się coraz wyżej w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę knurowianie wybierają się do Pyskowic, gdzie zmierzą się z drużyną Czarnych.

Drużyna z Pyskowic od sezonu 2018/2019 występuje w Klasie Okręgowej. W zeszłorocznych rozgrywkach Czarni do ostatniej kolejki walczyli o uniknięcie degradacji od A-Klasy. Dzięki wspaniałej końcówce, gdzie wygrali trzy ligowe spotkania z rzędu udało im się pozostać na szóstym poziomie rozgrywkowym. W bieżącym sezonie pyskowiczanie także bronią się przed spadkiem i obecnie zajmują 10 lokatę w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Piłkarze Czarnych bardzo udanie rozpoczęli rundę rewanżową nie przegrywając żadnego spotkania. Na inaugurację wiosennych zmagań zremisowali u siebie z ŁTS-em Łabędy 1:1 oraz pokonali na wyjeździe Silesię Miechowice 2:1.

Concordia Knurów, która w tym roku świętuje okrągły jubileusz 100-lecia istnienia chce jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w Klasie Okręgowej. Żeby tak się stało zawodnicy trenera Matuszka muszą regularnie punktować. Pierwsze dwa wiosenne spotkania pokazały, że piłkarze dobrze przepracowali okres przygotowawczy i znacząco poprawili grę w defensywie, co jest dobrym prognostykiem w walce o ligowy byt. Knurowianie w Pyskowicach pragną potwierdzić swoją dobrą dyspozycję i pałają rządzą rewanżu za jesienną porażkę, kiedy to zawodnicy Czarnych wygrali w Knurowie aż 3:0.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:00.

Czarni Pyskowice – Concordia Knurów

Sobota, 1 kwietnia – godzina 17:00

Stadion MOKiS w Pyskowicach – Sikorskiego 79, 44-120 Pyskowice

AW