KnurówSport i rekreacja

Pułtusk/Knurów: Durkacz triumfatorem Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma

Pięściarz Concordii Knurów Damian Durkacz pokonał decyzją sędziów Cezarego Znamca z RKB Boxing Radom w finale XXXVII edycji Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma. W drodze do wielkiego finału popularny „Dudi” pokonał Łukasza Zygułę (TFB Sako Gdańsk), australijczyka Billego Polkinghorna oraz walijczyka Loana Crofta.

Dla knurowianina zawody pięściarskie zorganizowane w Pułtusku były bardzo ważnym sprawdzianem przed kwalifikacjami olimpijskimi, które odbędą się już w czerwcu w trakcie Igrzysk Europejskich w Nowym Targu.

Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma to prestiżowe zawody pięściarskie organizowane od 1977 roku w Warszawie. Dotychczas tylko trzy razy turniej był organizowany poza Warszawą – w 1985 roku w Toruniu, w 1990 we Włocławku i w 1997 roku w Elblągu. Wśród zwycięzców turnieju są między innymi tacy bokserzy jak: Lennox Lewis (rok 1987) czy Aleksandr Powietkin (rok 2002).

Zawody w Pułtusku były bardzo mocno obsadzone, a udział wzięli między innymi pięściarze z Kazachstanu oraz Uzbekistanu, którzy w ostatnim czasie zdominowali boks olimpijski. Tegoroczna edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma uświetniła obchody 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego.

AW

Fot. Agnieszka Łyko