Przyszowice/Knurów: Postawić kropkę nad „i”

0
212

Piłkarze Concordii Knurów są o krok od zapewnienia sobie utrzymania w Klasie Okręgowej na następny sezon. Podopiecznym trenera Zbigniewa Matuszka do osiągnięcia celu brakuje zaledwie jednego punktu. Knurowianie w najbliższą niedzielę zmierzą się na wyjeździe z Jednością Przyszowice, która rozpaczliwie broni się przed degradacją.

Przyszowiczanie w minionym sezonie z hukiem spadli z IV ligi. Sześć zdobytych punktów w 30 spotkaniach chwały drużynie z z gminy Gierałtowice nie przynosi. Piłkarze Jedności wygrali wówczas tylko jedno spotkanie, trzy razy zremisowali i aż 26 razy schodzili z boiska pokonani. W sezonie spadkowym stracili aż 119 bramek, co jest niechlubnym rekordem klubowym. W obecnie trwającym sezonie sytuacja wcale nie jest lepsza. Jedność na tę chwilę zajmuje 14 miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów i znajdują się tuż pod „kreską”. Przyszowiczanie do bezpiecznej strefy tracą cztery „oczka” i nie mogą sobie pozwolić na jakikolwiek błąd. Każda kolejna porażka przybliży piłkarzy trenera Zajdela do Klasy A.

Concordia Knurów w rundzie rewanżowej prezentuje się lepiej niż przyzwoicie. Wiosną knurowianie w jedenastu dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyli 21 punktów, a na ten bilans złożyło się sześć zwycięstw, trzy remisy i zaledwie dwie porażki. Warto nadmienić, że zespół prowadzony przez trenera Matuszka może w rundzie wiosennej pochwalić się najlepszą defensywą spośród całej ligowej stawki. Bramkarz Concordii zaledwie sześciokrotnie był zmuszony wyciągać piłkę z siatki. Drugim najlepszym wynikiem w lidze może pochwalić się zespół Orła Miedary. Golkipera lidera Klasy Okręgowej rywale zdołali zaskoczyć dziewięć razy.

Piłkarze z Knurowa od czterech spotkań są niepokonani i zamierzają swoją dobrą passę przedłużyć. Podopieczni trenera Matuszka mają jeszcze ogromną szansę zakończyć sezon 2022/2023 w górnej połowie tabeli, co byłoby bardzo dobrym rezultatem. Żeby tak się stało należy do końca rozgrywek regularnie punktować i liczyć na potknięcia rywali.

Jesienią knurowianie pokonali przed własną publicznością Jedność Przyszowice 3:0, a na listę strzelców wówczas wpisali się Michał Mikulski, Grzegorz Suchanek oraz Bartosz Kaczor. Czy uda się powtórzyć ten wynik na obiekcie znajdującym się przy ulicy Karola Miarki w Przyszowicach? Tego dowiemy się w niedzielne popołudnie.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 17:00.

Jedność Przyszowice – Concordia Knurów

Niedziela, 28 maja – godzina 17:00

Stadion Miejski w Przyszowicach – Karola Miarki 1, 44-178 Przyszowice

AW