LKS Naprzód Żernica: Przegrywamy w Zabrzu. Gwarek 4:1 Naprzód

0
734

W 8.kolejce Majer A klasy nasi zawodnicy wybrali się do Zabrza na mecz z tamtejszym Gwarkiem. Nasza drużyna jechała tam przełamać złą passę w spotkaniach z Zabrzanami.

Niestety, mecz rozpoczyna się lepiej dla gospodarzy, od pierwszego gwizdka wykorzystują atut własnego boiska i zagrażają bramce Pieleckiego. W 12 minucie sędzia dyktuje rzut karny dla Gwarka, przeciwnika faulował Paweł Kober, a zabrzanie wychodzą na prowadzenie. W kolejnych minutach obraz meczu nie zmienia się, w 34 minucie dośrodkowanie z prawego skrzydła spada idealnie na głowę napastnika gospodarzy, który umieszcza futbolówkę w siatce.

Po tej bramce nasz zespół przeszedł z systemu 3-5-2 na 4-5-1 i w ostatnich 10 minutach pierwszej połowy to Naprzód prezentował się lepiej na boisku. Czego potwierdzeniem są okazję bramkowe, niestety dla nas żadna nie została zamieniona na gola, najlepszej nie wykorzystał Kamil Maj, który z 10 metra trafił w bramkarza. 

Druga część gry toczy się pod dyktando drużyny Gwarka. Nasz zespół nie jest w stanie stworzyć sobie okazji na gola, w przeciwieństwie do gospodarzy, którzy szybkimi podaniami raz po raz zagrażają naszej bramce. W 60 minucie mocne zagranie wzdłuż naszej bramki z prawej strony boiska napastnik zabrzan dokłada nogę i po raz trzeci w tym meczu umieszcza piłkę w siatce. W 68 minucie analogiczna sytuacja sprawia, że przegrywamy 4:0.

W 82 minucie faulowany w polu karym gospodarzy jest Kamil Maj, a karnego wykorzystuje Paweł Madej, zdobywając jak się okazało, honorowego gola, tuż przed ostatnim gwizdkiem doskonałą okazję miał Łukasz Nowak, który po dośrodkowaniu z wolnego Pawła Madeja z niewielkiej odległość przeniósł piłkę nad poprzeczką. 

Gwarek Zabrze – Naprzód Żernica 4:1 (2:0)

(protokół meczowy)

Bramki:

  • 12 min. 1:0 – Mateusz Radoń k.
  • 34 min. 2:0 – Mateusz Radoń
  • 60 min. 3:0 – Mateusz Radoń
  • 68 min. 4:0 – Tomasz Krężelok
  • 82 min. 4:1 – Paweł Madej k. (as. Kamil Maj)

Żółte kartki: 24 min. Piotr Woźnica, 86 min. Jakub Czarniecki, 87 min. Mateusz Zabielski – 24 min. Łukasz Balon, 62 min. Kamil Maj

Czerwone kartki: – 

 

Gwarek: Piotr Woźnica – Kamil Baran (46 min. Jakub Szostak), Tomasz Kasprzak, Jan Sądel, Michał Kamiński, Jakub Wylężek (K), Tomasz Krężelok (73 min. Kamil Gałęziok), Bartłomiej Fik (54 min. Mateusz Zabielski) , Wiktor Schutz (61 min. Jakub Czarniecki) , Mateusz Radoń (83 min. Andrzej Winiarski), Robert Czylok 

Ławka rezerwowych: Damian Szmyd

Trener: Marcin Rudyk

 

Naprzód: Andrzej Pielecki – Patryk Niebrzydowski (46 min. Dariusz Kuta), Paweł Kober, Grzegorz Łajszczak (K), Bartosz Kluger (75 min. Kajetan Laskowski), Kamil Maj, Adrian Kominiak, Krzysztof Balon, Tomasz Sokołowski (61 min. Łukasz Kowalski), Paweł Madej, Łukasz Balon (55 min. Łukasz Nowak)

Ławka rezerwowych: Łukasz Wieczorek, Jarosław Wilczek, Jakub Borkowski

Trener: Krzysztof Orzeszek

 

video. Marcin Karcewicz

foto. Dawid Wołoch 

 

 

info: LKS Naprzód Zernica