Protest Niezależnych Mediów

0
892

Solidaryzujemy się z Mediami !

Nie jesteśmy platformą, która miesza się do polityki.

Nie chcemy jednak takich rozwiązań przez które ucierpią nasi Czytelnicy. Widzimy jednak, że IDZIEMY w „złym” kierunku.

 

Poniższej treści komunikat, emitowany jest na antenie największej komercyjnej stacji radiowej w Polsce, na znak protestu z wprowadzanymi przez Rząd RP kolejnymi obostrzeniami i regulacjami, poprzez dodatkowy podatek od reklam.

====

” Drodzy Słuchacze RMF FM!

Dziś nie usłyszycie swoich ulubionych audycji, a także nie będziemy w stanie przekazać Wam Najistotniejszych Faktów, Wiadomości i Informacji. Zamilkły także inne stacje radiowe, swoich programów nie nadają największe telewizje. Nie działają portale internetowe.
Trwa protest niezależnych mediów przeciwko planowanemu przez rząd wprowadzeniu dodatkowego podatku od reklam emitowanych w Telewizji, Radiu i Internecie wprowadzanego pod pretekstem walki z pandemią Covid-19.
Ten podatek uderzy w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media. Jest także zagrożeniem dla polskiego rynku medialnego, wolności słowa i wolności wyboru, które zapewniają większości Polaków dostęp do informacji, rozrywki oraz wydarzeń sportowych w znaczącej mierze bezpłatnie. Wprowadzenie tego podatku oznacza także osłabienie, a nawet likwidację części mediów działających w Polsce, co znacznie ograniczy społeczeństwu możliwość wyboru interesujących go treści.
Zdecydowanie sprzeciwiamy się więc używaniu epidemii, jako pretekstu do wprowadzenia kolejnego, nowego, wyjątkowo dotkliwego obciążenia mediów. Obciążenia trwałego, które przetrwa epidemię Covid-19.
Wrócimy do Was jak najszybciej to będzie możliwe z najbardziej aktualnymi informacjami. ”