Ciekawostki z ...

Pralki w klasie energetycznej A – najlepsze modele od marki Samsung

Jeszcze niedawno większość sprzętów do domu od czołowych producentów oznaczonych było klasą energetyczną A, A+, a nawet A++. Od 2021 jednak w użyciu są nowe etykiety energetyczne, w których każde urządzenie zaszeregowane jest do odpowiedniej kategorii między A a G. Przyzwyczajeni do litery A na poszczególnych modelach, z czasem odkrywaliśmy, że według nowej nomenklatury to C, D, E. Najwyższe, klasy A i B, są w dużej mierze zarezerwowane dla najbardziej innowacyjnych, nowoczesnych sprzętów. Zostały stworzone z myślą o przyszłości i nowoczesnych rozwiązaniach – dlatego ciągle niewiele sprzętów może być do nich zaszeregowanych. Czy to oznacza, że w ogóle takich nie ma? Oczywiście, że są! Pralki w klasie energetycznej A znajdziemy na przykład w ofercie marki Samsung. Pora im się uważnie przyjrzeć!

Jak wybrać energooszczędną pralkę? Najważniejsze cechy

Wraz z wprowadzeniem nowych oznaczeń dotyczących energooszczędności, na etykietach pojawiły się dodatkowe informacje, które mogą być ważne dla użytkownika przy podejmowaniu decyzji. Znajdziemy tam na przykład klasę emisji hałasu oraz klasę efektywności wirowania. W sklepie internetowym komplet informacji zwykle czeka w karcie produktu – wystarczy do niej zajrzeć, by porównać parametry między poszczególnymi urządzeniami, które wpadły nam w oko.

Dlaczego warto wybrać energooszczędną pralkę? Powodów jest wiele – rosnące ceny energii to jeden z nich. Oszczędność energii ma również wymiar ekologiczny – zwłaszcza, jeśli nie możemy prania robić rzadziej, bo na przykład mamy w domu małe dzieci, których ubranka muszą być regularnie czyszczone.

Jak wybrać dobrą pralkę? Klasa energetyczna jest jednym z kluczowych czynników, ale dobrze przyjrzeć się także innym. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Oto najważniejsze kwestie:

  • wymiary urządzenia;
  • wielkość wsadu;
  • maksymalna prędkość wirowania;
  • dostępne programy;
  • dodatkowe funkcje;
  • zabezpieczenia;
  • wygodne sterowanie.

Pralki w klasie energetycznej A to zwykle innowacyjne sprzęty – możemy więc liczyć na wiele technologii ułatwiających dbanie o czystość ubrań. Na które modele postawić?

Polecane pralki w klasie energetycznej A

Szeroki wybór pralek w klasie energetycznej A oferuje Samsung. To producent słynący z innowacyjnych urządzeń AGD, a pralki są tego najlepszym przykładem. Jakie modele będą strzałem w dziesiątkę?

  • SAMSUNG WW90T634DLH/S6 Autodose AI Control – świetnie oceniana pralka o 9-kilogramowym wsadzie. Znajdziemy tutaj szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak na przykład technologia EcoBubble, umożliwiająca usuwanie nawet uporczywych zabrudzeń w niższych temperaturach. Wygodną funkcją jest również automatyczne dozowanie detergentu. Panel AI Control zapamiętuje wybierane przez nas cykle prania i pozwala na automatyczne dostosowywanie ustawień do naszych preferencji i stylu życia.
  • SAMSUNG WW90TA046AE/EO Ecobubble – pralka o wsadzie 9 kg, w której czeka kilka technologii znanych z modelu opisanego wyżej, w tym – EcoBubble. Warto zwrócić uwagę na szufladę StayClean – usuwane są z niej dokładnie wszystkie pozostałości po detergentach. Wśród programów warto zwrócić uwagę na Higieniczną parę, która poradzi sobie z najbardziej zabrudzonymi ubraniami.
  • SAMSUNG Bespoke WW11BB944DGB/S6 – wspaniale prezentująca się pralka dla wymagających. Wsad to 11 kg, czeka też wiele przydatnych w codziennym użytkowaniu technologii. Nie mogło zabraknąć EcoBubble, Higienicznej pary i Panelu AI control – to rozwiązania omówione przy poprzednich modelach. Ciekawą opcją jest również QuickDrive – zakłada skuteczne dopranie ubrań w czasie o połowę krótszym niż zwykle!

Pralki Samsung w sklepie MediaMarkt są chętnie wybierane ze względu na szereg innowacyjnych technologii, jakie oferuje ten producent. Wysoka klasa energetyczna wielu modeli jest jednym z ważnych atutów tej marki.