InformacjeNewsyRegionSport i rekreacjaZabrze

Poznań/Zabrze: Górnik skazany na pożarcie?

Zarówno Górnicy, jak i Kolejorz przystąpią do sobotniego starcia po ligowych porażkach. Przypomnijmy, że zabrzanie polegli na wyjeździe z Jagiellonią Białystok (1:4), a poznaniacy przegrali ostatnio we Wrocławiu z lokalnym Śląskiem (1:3). W tabeli oba zespoły dzielą 2 „oczka” (Lech – 7 punktów, Górnik – 5 punktów). Dodajmy jednak, że podopieczni Johna van den Broma mają jeszcze do rozegrania 2 zaległe spotkania.

Przed meczem 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy coraz lepiej wygląda sytuacja zdrowotna w drużynie Jana Urbana. W Białymstoku po dłuższych przerwach spowodowanych kontuzjami, na boisku pojawili się tacy zawodnicy jak: Michal Siplak, Konstantinos Triantafyllopoulos, czy kapitan Trójkolorowych – Erik Janża. Jedynym nieobecnym pozostaje w dalszym ciągu Portugalczyk – Filipe Nascimento, którego powrót do treningów z pełnym obciążeniem jest przewidywany po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej.

Ponadto w kadrze Górnika będzie mógł się znaleźć Kamil Lukoszek, którego czerwona kartka z Białegostoku została oficjalnie anulowana przez Komisję Ligi. W przypadku Lecha zespół musi sobie radzić bez leczącego kontuzję Irańczyka – Aliego Gholizadeha, zawieszonego – Bartosza Salamona oraz Joela Pereiry (kontuzja).

Kibice Trójkolorowych z całą pewnością mogą bardzo miło wspominać ostatni wyjazd do Poznania, który zakończył się zwycięstwem Górników (1:0). Bramkę na wagę pełnej puli punktów zdobył wówczas w 44. minucie Daisuke Yokota po asyście Daniego Pacheco. W najbliższą sobotę liczymy na podobny wynik!

Sędzią głównym meczu będzie Damian Sylwestrzak z Wrocławia. Jego asystentami będą Adam Karasewicz oraz Michał Sobczak. Sędzią technicznym będzie Piotr Pazdecki. Za działanie wozu VAR odpowiedzialni będą z kolei Bartosz Frankowski i Marcin Boniek. Początek rywalizacji w sobotę, 2 września o godzinie 20:00 na Enea Stadionie w Poznaniu. Telewizyjną transmisję „na żywo” przeprowadzi stacja CANAL+ Sport/CANAL+ Online.