Powiat Gliwicki: Lekcja bezpieczeństwa ze Sznupkiem

0
97

Do przedszkoli w Wielowsi i Świbiu zawitał nietypowy gość: policjant Sznupek – maskotka Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji – odwiedził dzieci, by poprzez zabawę, nauczyć najmłodszych kilku wartościowych lekcji.

Całe spotkanie zostało zorganizowane w ramach kampanii społecznej „Mamo! Tato! Tutaj jestem!”, mającej na celu uświadamiać najmłodszych obywateli o niebezpieczeństwie, jakim są zaginięcia. Policjanci z pyskowickiego komisariatu: aspirant sztabowy Łukasz Kaczyński oraz młodszy aspirant Michał Kwaśniok, pod płaszczykiem zabawy, przekazali milusińskim podstawowe rady i wskazówki w dziedzinie bezpieczeństwa, zarówno w domu, jak i poza nim.

Ważnym elementem spotkania było również oswajanie dzieci z widokiem munduru. Wielu młodych obywateli czuje się speszona, a nawet zestresowana widokiem policjanta. Pyskowiccy dzielnicowi uświadamiali przedszkolaków, że nie powinni czuć dystansu do funkcjonariuszy i zawsze mogą im zaufać. Jak sami apelują: „W przypadku zgubienia się lub innej sytuacji kryzysowej dziecko będzie unikało kontaktu z funkcjonariuszem, a to przecież on może być jedyną w danej chwili osobą, której wizerunek maluch rozpozna i która pomoże.”

info: Powiat Gliwicki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here